Další pěkný příspěvek poslala čtenářka s nickem Biovirus. Jí i jejímu manželovi jsme se dnešním tématem trefili, a to je fajn. Hned je ten svět veselejší - a barevnější.

Dobrý den, redakce,

barvičky to je moje. Ideálně mít každý pokoj vymalovaný jinou barvou. Kdysi jsme to tak měli. Ložnici modrou, abychom se cítili jako ve vlnkách na moři a odplouvali do spánku nočního, a nebo koukali do modré oblohy, kdy jsem na strop nalepila takové ty svítící hvězdičky s měsíčkem. Sice trošku dětinské, ale účel ke spaní to splnilo. Chodbu jsme měli zelenou, a spolu s chodbou jsem podkreslila na zeleno i skříň, takovou tu klasickou panelákově hnusně bílou. 

Koupelnu jsme měli z hnědého umakartu, co také jiného v panelovém domě. Ve skoro stejné barvě byla i kuchyň a obývací pokoj, ten byla ale trošku světlejší, aby ladil s hnědou sedací soupravou. Mě prostě barvičky musí ladit, jinak se necítím moc domácky.

Později přišel dětský pokojík, který je momentálně modrožlutý, ale naše děti jsou od malinka kreativní a jakmile dostanou,  nebo někde najdou, pastelku či tužku, ihned kreativně tvoří a to nejen na stěnu, ale i na nábytek. Z nábytku se to ještě dá sundat, ale stěny mají takto pokreslené, takže budeme malovati  nanovo.

Co krajně nesnáším je černo- bílá barva. Nepříjde mi jako teplá, domácí, ale jako chladná maximálně kancelářská a kanceláře mít z domu nechci.

Kdysi si pamatuji i tapety, to když jsem byla malá. Bylo to v panelovém domě a myslím, že to byl docela hit, neb tapety měli všichni a všude. Tu kreativitu ale ty moje děti získaly asi ode mne, a nebo se mi tapeta nelíbila, protože jsem tak škrábala po stěnách tapety, až jsem ji vyškrábala, takže mí rodičové milí museli strhat celý pokojíček a zatapetovat znova. Jo jo byla jsem kreativita sama.

Co se týče samotného malování, to raději nechám na manželovi, já jsem přes tu kreativitu, jak už jsem psala. Líbí se mi představa, jak by to vypadalo tak a nebo onak a jaká barvička se kde hodí. Kupodivu se nakonec s manželem shodneme a jsme spokojeni oba dva. A to je důležité.

Biovirus

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_______________

Máte pravdu, to, že se shodnete je nejdůležitější. Práce jde pak lépe od ruky a oba se cítíte ve svém domově spokojeni. Děkuji za pěkný příspěvek a hodně úspěchů - zase někdy při dalším malování.

Saša

Tématem dnešního vydání - 26. července 2011 - jsou barvy v naší domácnosti

 • Jakou barvou máte vymalovány vaše pokoje?
 • A proč jste volili právě takovou barvu?
 • Že je moderní, že se vám líbí?
 • Shodnete se se svým partnerem na barvách ve vašich místnostech?
 • Vymalujete si doma sami?
 • Experimentujete nebo se držíte při zemi?
 • Kdy jste naposledy malovali?
 • Upřednostňujete tapety?
 • Převažují ve vašich bytech barvy teplé nebo studené?
 • Napadlo by vás vymalovat si na černo?
 • S jakou nejpodivnější barevnou kombinací jste se setkala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn kosmetikou AVON - svým způsobem, týkající se také malování. :)

kosmetika

 

Reklama