Laser patří mezi mladší vynálezy 20. století. Přesto, že mu bude příští rok teprve 50 let, stal se nedílnou součástí našeho života a měl by být i nedílnou součástí vybavení ordinace praktického lékaře.

Účinky laseru oceníte, když se například poraníte při sportu a vzniknou vám takové nepěkné modřiny, jako na fotografii ve fotogalerii. Stačí 5–8 aplikací laserem a ruka je opět jako nová.

Fotogalerie / klikni

Biostimulační laser

Terapie biostimulačním laserem je moderní a efektivní fyzioterapeutická metoda využívající buněčné fotoaktivace.
Vyzářená energie laserového paprsku je využita ke zlepšení energetické bilance a k podpoře imunity cílové tkáně. Představuje jednoduchou a bezbolestnou léčbu, která obecně řeší akutní, chronické a dlouhodobé obtíže zánětlivého i nezánětlivého charakteru, včetně dlouhotrvajících a špatně se hojících defektů, kdy klasická léčba mívá omezené možnosti a efekt.

sedm

osm

Využití biostimulace v lékařské praxi

V rámci ordinace praktického lékaře se biostimulační laser nejčastěji a s nejlepším efektem používá při těchto onemocněních:

  • opary (vč. pásových), afty, ekzémy (vč. atopického), akné
  • hematomy, výrony, bolesti páteře, kloubů, záněty svalů, šlach, nervů,
  • vertebrogenní, algický syndrom, opaření, popálení, bércové vředy
  • pooperační jizvy (rychlejší a nekomplikované zhojení rány, prevence keloidů)
  • tenisový loket, ostruha patní kosti.

Výsledky jsou v některých případech až překvapivé, např. při hojení popálenin nebo některých ran je hojení viditelné ze dne na den a během několika dní rána zepitelizuje, zahojí se a jizva po ní je minimální.
„Terapie biostimulačním laserem by měla být nedílnou součástí vybavení ordinace praktického lékaře,“ říká MUDr. Ethel Ludvíková.

pludvikova

Léčba biostimulačním laserem jsou moderní, lékaři relativně málo známé a neprávem opomíjené metody. Nespornou výhodou těchto metod je jejich vysoká efektivita bez vedlejších účinků.

Metodu léčby biostimulačním laserem naleznete také v MEDICINA CENTRUM, v ordinaci praktické lékařky MUDr. Ethel Ludvíkové
www.medicina-centrum.cz

Přečtěte si také:

Reklama