Trápí vás, vaše dítě, někoho z vaší rodiny nepříjemný ekzém? Hledáte stále prostředky, jak vleklé potíže co nejlépe zmírnit? Máme pro vás zajímavý tip: Je prokázané, že při léčbě ekzému pomáhá světelná terapie.

BIOPTRON

Alergický ekzém je běžné onemocnění, které postihuje 5 % celkové populace a až 15 % dětí. Toto onemocnění postihuje nemluvňata a malé děti, přičemž kožní léze se často objevují již během několika měsíců po narození. Ekzém se vyskytuje u chlapců ve stejné míře jako u dívek. Výraz ekzém pochází z řečtiny a znamená „bublat“ nebo „vřít“ - a právě tak se může kůže jevit. Průběh alergického ekzému je různý: některé děti jím trpí po dobu několika let a pak se jejich kůže vyčistí, zatímco jiné děti bývají postižené vážnější a dlouhodobější nemocí.

Alergický ekzém nelze vyléčit, avšak lze jej kontrolovat. K obecným postupům patří vyhýbání se známým dráždivým látkám (např. zvířecí srsti, silným mýdlům, atd.) a používání bavlněného oblečení. U malých dětí a nemluvňat může být nezbytné ruce jemně ovázat obvazem, aby si pokožku nemohly škrábat.BIOPTRON

Stupeň závažnosti nemoci je u většiny dětí mírný až středně vážný a postačí obvykle léčba aplikovaná přímo na kůži (topická léčba). Topická léčba spočívá v aplikaci krémů, jako jsou zvláčňující krémy (na zvlhčení pokožky a zmírnění tvorby šupin), ochranné krémy (které zabraňují ztrátě vody a chrání pokožku) a steroidní krémy (snižující zánět). Pokud se vyskytne sekundární infekce kůže, může být nutno podávat antibiotika. Antihistaminika mohou pomoci zmírnit svědění a umožnit tak spánek.BIOPTRON

Pro děti s vážným stupněm onemocnění ekzémem lze použít silnější typ léčby, například fototerapii (pomocí určitého typu ultrafialového světla) a/nebo podávání léků na potlačení aktivity imunitního systému.

Takovéto druhy léčby se provádějí v nemocnici pod lékařským dohledem, neboť se v tomto případě mohou dostavit vážné vedlejší účinky.

Světelná terapie BIOPTRON pomáhá při dětském ekzému

Světelná lampa BIOPTRON může pomáhat léčit ekzém dětí na základě zmírnění bolesti a zánětu, podporou hojivé reakce a stimulováním imunitního systému.

Vyzkoušejte ZDARMA léčivé světlo BIOPTRON!

Chcete vědět, jaký typ lampy BIOPTRON by byl pro vás a vaše potíže nejvhodnější? Vyplňte jednoduchý dotazník na stránkách www.domaci-lekar.com a v případě zájmu můžete zcela ZDARMA vyzkoušet hojivé a regenerační účinky světelné lampy BIOPTRON!

Jak správně používat světelnou lampu BIOPTRON pro zmírnění příznaků ekzému?

Je to velmi snadné! Biolampa BIOPTRON od společnosti Zepter je naprosto bezpečná a její použití je velmi jednoduché. Světelnou lampu lze snadno umístit tak, aby léčebné světlo dopadalo na kteroukoli oblast s výskytem kožních lézí (hlavu, obličej, paže a nohy). Terapie by se měla na každou postiženou plochu aplikovat po dobu 4 až 10 minut na každou proceduru, a to jednou až dvakrát denně tak dlouho, dokud bude třeba a dokud nebude patrné zlepšení.

Co je to světelná terapie BIOPTRON?

BIOPTRON

Světlo představuje formu energie a má vlastnosti „podobné vlnám“. Rozdíl mezi různými barvami světla je určován jejich vlnovou délkou. Světlo se jako léčebný prostředek používá již od starověku. V současné době mají vědci rozsáhlejší poznatky o tom, které složky přirozeného světla pomáhají stimulovat hojení. Tyto znalosti vedly k vývoji optických přístrojů produkujících různé typy „zdravotně prospěšného“ světla - například systému světelné terapie BIOPTRON (BLT - BIOPTRON Light Therapy). Vlnová délka světla BIOPTRON se pohybuje od 480 nm do 3 400 nm, neobsahuje tedy škodlivé UV záření a je zcela bezpečné.

BIOPTRONBiolampa BIOPTRON je švýcarský certifikovaný lékařský přístroj a pomáhá zmírňovat a léčit různé kožní potíže, např. atopickou dermatitidu, akné, oparové kožní infekce, lupénku a další.

Více informací najdete na www.svetelna-terapie.eu nebo www.zepterclub.cz/svetelna-terapie.

Nezapomeňte, že světelná terapie pomáhá při léčbě dalších potíží, psali jsme o nich v tomto článku: Biolampa BIOPTRON pro vaše zdraví //zena-in.cz/clanek/biolampa-bioptron-pro-vase-zdravi/kategorie/zdravi

BIOPTRONVíte, že lampu BIOPTRON můžete také vyhrát? Stačí, když vyplníte svůj tip ve Velké milionové hře Zepter 2011 a můžete vyhrát jednu ze dvou lamp BIOPTRON Compact III. Hlavní cena je osobní automobil SEAT Altea XL, takže neváhejte a zkuste své štěstí! Jedná se už o 5. ročník a to znamená, že společnost Zepter už předala výhry celkem za více než 5 milionů Kč! Více na www.zepterhra.cz.