Ze všech stran se na nás v posledních letech valí termíny jako ekologické zemědělství či biopotraviny. Ne každý však ví, co si pod těmito pojmy má vlastně představit.

Co je to vlastně ekologické zemědělství?

  • Jedná se o způsob hospodaření, ve kterém se klade důraz na přirozený koloběh přírody a její zákonitosti. Zemědělci při obhospodařování půdy nepoužívají chemická hnojiva, pesticidy a jiné chemikálie mající zabránit množení škůdců, chorob, plísní i podpořit růst rostlin.
  • Díky střídání plodin, šetrnému mechanickému zpracování půdy a použití organických hnojiv získává půda odolnost a rostliny jsou schopny bránit se škůdcům a chorobám bez chemie.

Potraviny nesoucí označení bio neobsahují žádná barviva, konzervační látky, aroma a emulgátory.

Neobsahují žádné suroviny vyrobené z geneticky modifikovaných rostlin.

Bio výrobky bezpečně poznáte podle značky státní kontroly tzv. “zebry”, která garantuje pravost a kvalitu výrobku. Jsou označeny ochrannou známkou BIO a nově také značkou GMO free, což spotřebiteli říká, že výrobek neobsahuje suroviny z geneticky modifikovaných rostlin.

Zatímco v jiných státech Evropy i světa mají lidé na výběr z bio i ostatních potravin, v Čechách na ně narazíte zatím pouze v hyper- či supermarketech nebo specializovaných prodejnách zdravé výživy. Eventuálně se prodávají přímo na ekofarmách. 

Nejvíce je ekologické zemědělství rozšířeno v Austrálii, v Evropě pak má největší zastoupení Itálie.

Odborníci tvrdí, že v Čechách je problém s nízkým povědomím spotřebitelů, a tím i zažitý nezájem o tyto výrobky. Stále dáváme více přednost potravinám a výrobkům, které jsou pro nás lákavé svou nízkou cenou. Nakupujeme je a následně také konzumuje s pocitem dobrého nákupu. Velké prodejní řetězce na nás útočí neustálými výhodnými slevami a akčními nabídkami a my nadšeně nakupujeme, aniž bychom se zajímali o to, co vlastně kupujeme.

Pravdou je, že díky náročnému způsobu pěstování i chovu a následnému složitějšímu zpracování jsou biopotraviny zhruba o 25 až 50 procent dražší.  Ale to už je pak na samotném zákazníkovi, zda zvolí biologicky hodnotnou potravinu, či tu prošpikovanou chemií. Měl by však mít možnost výběru, a ten v našich obchodech zatím ve velké míře chybí.

Co se potravin týče, můj výběr je podle možností jasný. A jak jste na tom vy?

   
Reklama