Potraviny bez umělých konzervačních látek, plnidel, chemických barviv a ochucovadel, umělých aromatických látek, umělých sladidel i vitaminů syntetického původu. Zelenina a ovoce beze zbytku chemikálií nebo geneticky modifikovaných organismů, s dobrou chutí, s vitaminy. Maso z chovů, kde se nesmějí krmit zvířata masokostní moučkou, nesmí se zde podávat preventivně antibiotika a stimulovat růst hormonálními přípravky. Potraviny neozářené, nebělené, bez použití mikrovlnného ohřevu.

Tak o tom jsou biopotraviny. Jídlo, které naši předci považovali za samozřejmost, a které my v naší době považujeme za něco výjimečného, za co jsme ochotni si připlatit. Protože nemáme záruku, co je v ostatních potravinách obsaženo, čím byla mrkev hnojena a kolik v ní zůstalo chemikálií a kolik je v kuřecím řízku hormonů a antibiotik. A nebo limonáda, která se vychloubá, že je naprosto bez cukru, a přitom obsahuje aspartam, který nejen že zvyšuje chuť k jídlu, ale o kterém se už několik let vedou vědecké spory, zda nezpůsobuje rakovinu mozku.

Biovýrobky v Čechách

V přiložené tabulce vidíme, jaké biopotraviny jsou nejvíce prodávány u nás (zdroj Tom Václavík, Green Marketing – konference BioSummit 2008). Nejvýznamnější podíl ze zpracovaných biopotravin dělají dětské a kojenecké biopotraviny, dále v této kategorii jsou oblíbené těstoviny, mouky, snídaňové směsi, sladkosti. Z nápojů jsou velmi populární sojové a jiné obilné nápoje.

 

Zpracované biopotraviny

Mléčné výr.

Maso

Nápoje

Obilniny, luštěniny

Pečivo

Ovoce a zelenina

Koření

100 %

47,5 %

21 %

6,5 %

10,5 %

6 %

1,5 %

5,5 %

1,5 %

Za poslední rok prodej biovýrobků narostl o 70 % a poptávka po těchto výrobcích musela být uspokojena z více než 60 % dovozem. Ale stále dělá spotřeba bio na celkové spotřebě jen 0,55 % (světový průměr je okolo 5 %) a spotřeba ročně na obyvatele jen 126 Kč. Jen pro srovnání, výdaje na jednoho obyvatele na plastické operace jsou 150 Kč a na prostředky na hubnutí 200 Kč. 

Když chcete začít s biopotravinami, doporučujeme zařazovat základní potraviny, které doma nejčastěji jíte, jako je ovoce, zelenina, luštěniny, rýže,  maso, mléko, vejce, sýry, máslo, oleje apod. Případně jako gurmánské lahůdky můžete zařadit v biokvalitě i víno, čokoládu, kakao, někdy je k dostání i šunka a uherák. Může jít o certifikované výrobky nebo produkty z domácích chovů, z farem, kde víte, že se vše pěstuje a chová šetrně a zdravě.

Nejoblíbenější biopotraviny roku 2008

Na veletrhu Biostyl 2008 byly vyhlášeny výsledky spotřebitelské ankety „Nejoblíbenější česká biopotravina roku 2008“. Tento titul letos získaly čoko-kokosky se špaldovou moukou z Biopekárny Zemanka. Na druhém místě se v hodnocení spotřebitelů umístil bílý jogurt z kozího mléka z rodinné farmy Pavla a Jitky Dobrovolných DORA, třetí místo získala hrušková pálenka z hrušek Madame Verte ze Zámeckých sadů Chrámce manželů Syrovátkových.

Maso proti biomasu

Stále rostoucí kategorií je biomaso. Světoví potravinářští výrobci se snaží lidem nabídnout co největší kvantitu jídla a snížit cenu, ale ne zvýšit kvalitu. Příkladem je drůbeží maso – za posledních 30 let se vědcům podařilo „zdokonalit“  šlechtění kuřat, a tak zrychlili růst kuřecí svaloviny, že nyní kuřata dosahují porážkové hmotností dvakrát rychleji (už ve věku 6-9 týdnů), než dosahovala před 30 lety. Podávají se jim totiž růstové hormony a antibiotika.

Jedná se však o rozdíl nejen z hlediska zdraví, ale i gurmánského požitku - jak říká Jiří Štift, odcházející šéfkuchař vyhlášené restaurace v hotelu Alcron, o kuřeti na paprice: „...když nekoupíte mražené kuře za šedesát korun kilo, ale biokuře, tak je to vynikající.“

Ceny biomasa jsou různé podle druhu a prodejce, pro ilustraci cena roštěnek - cca 300 Kč za kilogram, mražené biokuře seženete od 250 do 290 Kč.

Zelenina a ovoce

Poptávka po ovoci a zelenině je nyní tak vysoká, že je třeba i základní zeleninu a ovoce často dovážet za zahraničí. Kolik dáte za kilo?

Mrkev: od 35,50 Kč do 51 Kč  
Brambory: od 21 do 40 Kč
Pastiňák: od 63 Kč do 112,50 Kč


Ceny  biovýrobků

Právě vysoká cena je nejčastějším argumentem, proč někteří vůbec neuvažují o koupi těchto výrobků, společně s názorem, že většina těchto výrobků je sice zdravá, ale velmi často ne tak chutná jako normální jídlo. Ano, biovýrobky jsou dražší než normální produkty.

Co si platíme? Potraviny jsou bez konzervantů, reziduí chemikálií nebo geneticky modifikovaných organismů, na druhé straně mohou spotřebitelé u biopotravin najít vyšší obsah vitaminů, minerálů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek. Další výhodou je, že například především u zeleniny a ovoce je zřetelně lepší chuť. Každému je jasné, že malinová šťáva, kterou dělala babička z pravých malin, je o něčem jiná než syntetická šťáva, a že je daleko pracnější a z dražších surovin. Důležité je i to, že když sníme skutečně kvalitní nechemické jídlo, tak nám stačí menší množství. Působí zde totiž i to, že některé chemické přísady v jídle zvyšují chuť k jídlu.

Řada obchodníků se snaží svézt na této bio-vlně. Při nákupu je tak třeba sledovat ceny nabízených potravin od různých obchodníků, třeba i na internetu. Sami jsme zažili příklad, kdy litr úplně stejného typu moštu jeden prodejce prodával až o 15 korun dráže než jiný.

Kde sehnat biovýrobky?

V supermarketech už řadu výrobků najdete, především dětské kojenecké výživy, v řadě z nich i biomaso, snídaňové směsi. V některých, jako například v Bille, už můžete sehnat zeleninu a ovoce (cena za mrkev a brambory 39,90 Kč/kg), nově nabízí biopotraviny například řetězec COOP.

Ve specializovaných prodejnách už je nabídka daleko vyšší a výbornou možnosti jsou i internetové obchody s biovýrobky, které mají různý sortiment i různé ceny a dodací podmínky. Další možností jsou i objednávky přímo na farmách, kde výrobky seženete nejlevněji. Mohou vám i pomoci stránky www.biospotrebitel.cz, kde najdete adresář prodejen, farem, restaurací.

Máte zkušenosti s biopotravinami? Jaké nakupujete vy?

Zdroje: Tereza Vrbová: Víme, co jíme? Aneb: Průvodce „Éčky“ v potravinách  
Biokuchařka Hanky Zemanové  
materiály z konference Biosummit 2008

 

Reklama