Světelná terapie patří mezi významné vynálezy, které se úspěšně podílejí na léčbě řady onemocnění. Trápí vás ekzém? Bolí vás klouby, záda, trpíte na opary či akné? Máte problém s pokožkou? Sportujete a máte namožené svaly či šlachy? Při všech těchto potížích vám světelná terapie může napomoci s léčbou.

 BIOPTRON®

Se světelnou terapií se můžete setkat v nemocnicích, u svého ošetřujícího lékaře či specialisty, ale také si ji můžete pořídit domů. Je využívána formou speciálních lamp, které produkují polarizované polychromatické světlo BIOPTRON®. Jejich benefitem je snadná obsluha, lampu můžete používat v klidu svého domova . Díky širokému využití ji může použít celá rodina, pokud má nějaký zdravotní problém, který bioptronová lampa pomáhá řešit. Velmi podstatnou výhodou je fakt, že světlo BIOPTRON® neobsahuje UV záření a je tedy na rozdíl od slunečního světla naprosto bezpečné.

Pro jaké zdravotní problémy je vhodná Biolampa BIOPTRON?

  •  BIOPTRON®kožní afekce - bércové vředy, dekubity (proleženiny), pooperační jizvy, akné, herpes (opary)
  • onemocnění pohybového aparátu - bolesti zad a kloubů, páteře, artritidy, epikondylitidy (tenisový loket)
  • gynekologie a porodnictví (strie v období těhotenství, jizvy po episiotomii, prasklinky prsních bradavek, zaněty prsů)
  • dětská kožní onemocnění, atopický ekzém, záněty horních cest dýchacích, alergické dechové obtíže nebo neurologická onemocnění a onemocnění svalů a kostí v dětském věku
  • použití u novorozenců trpících kožními problémy, zánětem žil, proleženinami nebo opruzeninami
  • bioptronové světlo významně urychluje také hojení pooperačních jizev po nástřihu hráze či po císařském řezu

Naším tipem je světelná terapie Bioptron od Zepter - klinicky testované švýcarské léčebné přístroje, určené pro hojení ran, léčbu bolesti, kožní problémy a sezónní afektivní poruchu (SAD). Biolampy Zepter jsou vhodné pro dospělé, děti i novorozence.

Z jakých typů biolamp Zepter si můžete vybrat pro domácí ošetření?

 BIOPTRON®BIOPTRON Compact III je nejmenší ze všech nabízených biolamp a hodí se proto hlavně do domácností, ale využívá se také v nemocnicích a terapeutických centrech. Průměr filtru u tohoto modelu je přibližně 4 cm a hodí se tím pádem na ošetření menších ploch, např. opary, menší rány, jizvy a strie.

Tuto lampu jistě ocení aktivní sportovci, protože lampa se dodává v praktickém plastovém pouzdře vhodném jako cestovní balení - lampu tak můžete mít stále při sobě. To, že je lampa snadno přenosná, oceníte i v případě, že má vaše domácnost více členů (senioři, děti) a lampu si budete vzájemně půjčovat.

Váha lampy je pouze 0,5 kg, ale pro větší komfort je samozřejmě k dispozici stojan, takže během několikaminutové terapie nemusíte lampu držet v ruce. Zacházení s přístrojem je velice snadné a pro větší pohodlí je BIOPTRON Compact III vybaven časoměřičem, který vydává každé dvě minuty zvukový signál.

Přístroj BIOPTRON Pro 1 je určen pro použití jak doma, tak i v  BIOPTRON®nemocnicích nebo terapeutických centrech. Průměr filtru u tohoto modelu je přibližně 11 cm a hodí se tím pádem na ošetření větších ploch, např. bolestivých zad, kloubů, problematické pleti se sklonem k akné, lupénky a různých ekzémů.

Tento model je doporučen také pacientům se sníženou imunitou, kteří často podléhají různým infekčním onemocněním (např. rýma, bolest v krku, chřipka), nebo v případě vážněji narušené imunity k infekcím způsobenými mikroby, které by tělo za normálních okolností zničilo, např. k plísňovým a parazitickým infekcím.

Přístroj je dodáván s funkčním podlahovým stojanem nebo ergonomickým stolním stojanem, což umožňuje flexibilní použití v domácím i profesionálním prostředí. Snadno nastavitelná výška, polohování hlavice a možnost otočení hlavice přístroje směrem vzhůru o 360° umožňují pohodlné použití v téměř každé pozici.

Ošetření lze snadno načasovat pomocí ovládacího panelu na 30 sekund. Integrovaná tyč pro měření vzdálenosti zaručuje doporučenou vzdálenost od povrchu těla. Stolní stojan je dodatečně vybaven krytem proti prachu a pohodlnou podpůrnou podložkou (dezinfikovatelnou, vyměnitelnou a omyvatelnou).

zepterVíce informací najdete na www.bioptron.cz a www.zepterclub.cz/svetelna-terapie