Jako mnohé jiné výrobky značky Nobilis Tilia i enzymatická regenerace prošla v průběhu let zásadní inovací, aby dostála náročným požadavkům certifikované přírodní kosmetiky a vloni také novým testováním účinnosti na vědeckém pracovišti. V letošním roce, k 20. výročí uvedení na trh a zároveň výročí 25 let existence Nobilis Tilia, si vysloužila i nový kabátek a praktické přehledné uspořádání.

Zároveň jsme nechali v laboratoři Univerzity Palackého v Olomouci otestovat účinky vybraných aktivních látek, které jsou v sérech Biofáze obsažené, abychom tak ověřili jejich vliv na stav pokožky.

JAK TO FUNGUJE….?

Blahodárné účinky Biofáze poznáte na pleti už po prvním nanesení. Výjimečnost metody spočívá v tom, že výrobky neobsahují enzymy, které by měly žádoucí účinky vyvolat, ale aktivní látky Biofáze účinně ovlivňují enzymy, které naše pokožka přirozeně obsahuje.

Séra a způsob jejich vrstvení mají na pokožku prokazatelný a viditelný účinek – oživují její vzhled, revitalizují po opalování nebo mrazivém počasí, celkově detoxikují a přispívají k podstatnému zlepšení stavu pokožky. Významně snižují oxidační stres, pomáhají uchovávat vitalitu pleti, posilují její ochranu, podporují regeneraci a přináší úlevu při celé řadě potíží. Řeší nadměrnou suchost a předčasnou tvorbu vrásek, jizvy, poruchy pigmentace, rozšířené žilky, či třeba akné. Hlavními látkami, které enzymatickou aktivitu pleti ovlivňují, jsou kompozice éterických olejů spolu s dalšími látkami v jednotlivých sérech. Synergické směsi obsahují pět až sedm různých druhů éterických olejů. Díky účinkům přírodních éterických olejů ovlivňují přirozeným způsobem nejen stav pleti, ale také momentální náladu a psychickou rovnováhu.

Obnovující séra Biofáze jsou rozdělena do šesti sad, které řeší šest nejčastějších problémů pleti. Každá sada obsahuje vždy sérum Geranium a sérum Tymián, třetí sérum už je určeno na konkrétní problém. Nanášejí se třífázově v desetiminutových intervalech v pořadí Geranium, Tymián a závěrečné sérum, a to na odlíčenou a čistou pleť obličeje, krku a dekoltu.

VĚDECKY OVĚŘENO!

Abychom ověřili účinky Biofáze a získali nové poznatky v této oblasti, navázali jsme za podpory Ústeckého kraje spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, kde jsme zkoumali především antioxidační aktivitu jednotlivých éterických olejů, obsažených v sérech Biofáze. To je schopnost určitých látek reagovat s kyslíkovými radikály (ROS), které nevratně poškozují buněčné struktury. Pokud je buňka vystavena jen mírnému působení ROS, sama se jim přizpůsobí a nedojde k jejímu poškození. Je-li však radikálů mnoho a buňka je jimi zahlcená, dojde k jejímu poškození a předčasnému stárnutí pleti.

S věkem klesá schopnost kožních buněk opravovat DNA a další buněčné struktury, které udržují pleť vypnutou, elastickou a hydratovanou. Navíc současně vzrůstá tvorba reaktivních forem kyslíku (ROS), dochází k vychýlení rovnováhy mezi antioxidanty a oxidanty ve prospěch oxidantů a vzniká tak oxidační stres, jenž je hlavním činitelem v procesu stárnutí.

Ve studii jsme testovali celou řadu našich éterických olejů a všechny testované oleje vykazovaly vyšší či nižší antioxidační aktivitu. Látky, které mají antioxidační schopnosti, ovlivňují aktivitu enzymů v pokožce. Enzymy jsou tzv. biokatalyzátory, které dokáží nastartovat různé chemické procesy v těle, avšak pro správnou funkci vyžadují ideální podmínky, jinak není jejich potenciál plně využitý nebo jsou naprosto nefunkční. Testovali jsme tři typy enzymů s důkladně prozkoumanými mechanizmy působení – kolagenázu, elastázu a tyrozinázu.

Ve studii se nám podařilo skutečně prokázat antioxidační vlastnosti jednotlivých éterických olejů v sérech Biofáze a jejich významný vliv na aktivitu všech tří enzymů. I když vaše i naše letité zkušenosti dokazují, že Biofáze pomáhá účinně zlepšit momentální i dlouhodobý stav pleti a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí, nová vědecká studie tyto zkušenosti znovu potvrzuje.

KOSMETIČKY O SVÝCH ZKUŠENOSTECH S BIOFÁZÍ

Ivana Hintnausová, kosmetička, která spolupracovala na vývoji Biofáze

Enzymatickou regenerací pleti se dlouhodobě zabýval MUDr. Richter, který usiloval o její uvedení na českém trhu a využití v praxi. K tomu se spojil se Zbyňkem Šedivým a pod jejich vedením vznikly první produkty na bázi enzymatické regenerace. Mne s touto metodou regenerace pleti oslovil Zbyněk Šedivý na jedné přednášce. Oslovila jsem proto i MUDr. Richtera, abych pronikla do detailu celé metody, a poté jsem se začala podílet na odborných seminářích pro kosmetičky. Na nich jsme toto unikátní ošetření pleti vysvětlovali, popisovali princip a podstatu fungování. Důraz jsme od začátku kladli také na to, že jsou to čistě přírodní přípravky, které skutečně regenerují pleť v jakémkoli věku.

Cílem Biofáze je obnova, zlepšení kvality pleti. Aktivovat, stimulovat enzymy pleti vlastní, aby obnovily a udržely svou přirozenou funkci, a tím se obnovil a zachoval zdravý vzhled i funkce pleti. Vždy, než doporučím konkrétní sérum i koncentrace, zabývám se celkovým stavem klientky, nejen typem pleti a věkem. Pleť je totiž odrazem kondice celého těla. Teprve poté volím konkrétní postup, je to pokaždé individuální. Velkou roli hraje také důvěra – klientka zkrátka musí uvěřit, že jí Biofáze pomůže, že jednoduše funguje. A zároveň přijmout, že má smysl pokračovat v domácí aplikaci. Pokud domácí doporučení klientka dodrží, pak Biofáze zajistí kvalitní stav její pleti.

Petra Pražáková, kosmetička ve studiu Nobilis Tilia a lektorka kurzu Biofáze

Tento skvělý produkt používám zhruba šest let, nejprve jsem jej používala pro sebe v rámci domácí kosmetické péče, jako prevenci stárnutí pleti, zlepšení vitality. Biofázi nyní používám ve své kosmetické praxi téměř u všech klientek, protože už první profesionální použití přináší viditelný efekt – pleť se zklidní, vyživí, vypne a především rozzáří. To považuji za úžasný důkaz toho, že princip enzymatické regenerace je velmi funkční a přínosný. Ať už byla pleť povadlá, má různé defekty či anomálie, s Biofází lze řešit široké spektrum problémů. Záleží samozřejmě na intenzitě a pravidelnosti ošetření, stejně jako na volbě správného doplňkového séra.

Po prvním ošetření v kosmetickém studiu se pleť viditelně zklidní, rozjasní, omládne. Důležité také je, aby klientka pokračovala v aplikaci doma. Ze zkušeností vidím, že pokud podpoříme profesionální péči kosmetičky pravidelnou domácí aplikací, tak účinky Biofáze jsou dlouhodobé a trvalejší, pleť je vitálnější, zklidněná, krásná, zdravá.

Více informací naleznete zde.

Již brzy se můžete těšit na redakční testování Biofáze!

Reklama