Atopie Vašich pacientů je i Naše starost… Tímto sloganem se nyní řídí Bioderma v oblasti atopického ekzému. Bioderma je společností, která velmi úzce a dlouhodobě spolupracuje s dermatology a radí se s nimi v léčbě a v prevenci atopické dermatitidy. A proto se společnost Bioderma zajímá a stará o atopickou pokožku pacientů a neustále vyvíjí inovativní produkty, které vedou ke zlepšení stavu života atopiků.

Na velmi často kladené otázky od atopických pacientů, s kterými se setkávají dermatologové v ordinacích, vám odpověděla MUDr. Sladjana Illičová. Věříme, že v nich najdete odpovědi i na své otázky.

Co je atopický ekzém?

Kožní onemocnění postihující děti a dospělé, které nepříjemně poznamenává vzhled a často omezuje v běžném životě. Charakterizuje ho zánět, suchost a svědění.

Průběh je kolísavý, střídají se období zlepšení a zhoršení, přičemž zhoršení může být vyprovokováno různými zevními faktory (alergie na potraviny, pyl, prach, stres), které v kombinaci s geneticky změněnou kůží (nedokonalá kožní rohovina a snížena tvorba lipidů) vyvolávají odlišné projevy.

Jak se projevuje atopický ekzém na kůži?

Zarudnutím, suchostí a olupováním, které se většinou vyskytují v oblasti loketních a podkoleních jamek, ale také v obličeji nebo na rukou. Vždy je doprovázen silným svěděním, které často narušuje spánek.

Pří větším zhoršení se objevují mokvání, strupy a záněty šířící se i mimo obvyklá místa .

Jak se starat o atopickou pokožku?

První krok v péči o suchou kůži je používání vyhovujících přípravků, které hydratují, zvláčňují a promazávají .

Doporučuje se kosmetika, která neobsahuje parfemaci ani potenciální alergeny. Promazávaní je nutné opakovat v průběhu dne. Důležité je nezapomínat ani na vhodnou hygienu bez detergentů.

Dalším krokem je používaní protizánětlivých prostředků , kortikosteroidů, lokálních imunomodulatorů nebo antibiotik dle závažnosti ekzému.

Jak předcházet atopickému ekzému?

Bioderma

Předcházet můžeme používáním přípravků, které jsou maximálně šetrné ke kůži. K běžné hygieně používat místo mýdla bezdetergentní produkty, olejové koupele nebo speciální mycí přípravky pro tělo a obličej. Omezit kontakt s alergeny,  provokujícími a dráždivými faktory. Nejdůležitější je pro atopického pacienta prevence, tudíž neustálé promazávání a zvláčňování pokožky.

Atoderm Intensive je zklidňující restrukturalizační zvláčňující péče vhodná pro atopická miminka, děti a dospělé.

Poskytuje dlouhodobou úlevu od svědění pokožky a snižuje potřebu škrábání. Trvale obnovuje kožní bariéru díky exkluzivnímu komplexu Lipigenium®. Patent Skin Barrier Therapy® zamezuje přemnožení bakterie Staphylococcus aureus a pronikání  alergenů, které zhoršují stav podráždění pokožky. Krémová textura se okamžitě vstřebává a nezanechává mastný film. Je nekomedogenní, bez parfemace, bez parabenů a je hypoalergenní.

Aplikace: 1-2x denně na pokožku celého těla i obličeje. Je možné jej použít i jako doplňkovou péči při léčbě kortikosteroidy.

Cena: Cestovní balení 75 ml za doporučenou prodejní cenu 299 Kč, větší 500 ml balení za doporučenou prodejní cenu 589 Kč.

Atoderm Préventive je výživný restrukturalizační krém určený pro novorozence se suchou pokožkou. Lze jej používat od narození do 3 měsíců jako prevence spuštění atopické dermatitidy.

Aplikace: 1-2x denně na očištěnou pokožku tváře a těla, jako hygienu je nejlepší zvolit produkt z řady Atoderm – PP Gel Moussant.

Cena: Doporučená prodejní cena 369 Kč balení 200 ml.

Více informací najdete na stránkách www.atoderm.cz

Reklama