Máte problémy s trávením? Trpíte zácpou, či naopak průjmem anebo syndromem dráždivého tračníku? Stále se vám vrací mykotická gynekologická onemocnění (u žen)? Máte zvýšenou hladinu cholesterolu? Jste diabetik? Máte oslabenou imunitu a často onemocníte chřipkou či  angínou? Jste stále ve stresu? Užíváte antibiotika či chemoterapeutika? Trpíte průjmy cestovatelů na dovolené v exotických krajích? Jste alergik? 

Všechny výše uvedené stavy, ač na první pohled každý z jiného soudku, mohou mít společnou příčinu, resp. původ – oslabení správné funkce střeva. Představme si neporušenou střevní výstelku jako přirozenou bariéru, která nás chrání před jedovatými a alergizujícími látkami. Pokud má tato bariéra „trhliny“, pronikají do těla nevítané látky a následky se dříve či později projeví. Proti „trhlinám“ lze bojovat buď zabíjením patologických bakterií ve střevě (nejčastěji antibiotiky), což ovšem způsobí vymýcení všech, i těch blahodárných mikroorganismů. Druhou, a ukazuje se, že daleko účinnější volbou je posílit a dodat „ty správné bakterie“, které střevo a jeho funkci chrání a podporují – tzv. probiotika (Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium lactis).  

Optimální minimální účinná dávka probiotik je milion až miliarda bakterií mléčného kvašení. Tyto bakterie při perorálním užívání musí ovšem odolat nástrahám kyselé žaludeční šťávy a dostat se na správné místo ve střevě funkční a živé. Tento úkol je obtížný dokonce i pro tzv. bio-jogurty, kde sice nalezneme optimální množství příznivých bakterií, ale žaludeční kyselina jich valnou část stačí bohužel znehodnotit. 

Řešením mohou být kvalitně vyrobené kapsle s řádově 4-10 miliardami „přátelských bakterií“ (Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium lactis), které najdeme v přípravku firmy Pharma Nord Bioaktivní Laktoflóra. V tomto přípravku je nejen více než optimální množství živých bakterií mléčného kvašení, ale i díky speciální technologii výroby (lyofilizace s tzv. gel-formujícími polysacharidy, které živé bakterie chrání před zničením kyselinou solnou v žaludku) tyto bakterie přežijí strastiplnou cestu až na místo určení, kde skutečně působí! A navíc – tato metoda výroby zabezpečuje účinnost takových kapslí i při skladování za běžné pokojové teploty! To ocení zejména ženy, které přípravek mohou nosit pro stálou možnost použití v kabelce, ale i cestovatelé do teplých krajin (v ohrožení tzv. průjmy cestovatelů), kde není vždy zcela jednoduché najít chladničku. 

Přípravek Bioaktivní Laktoflóra je doporučováno užívat v úvodu uvedených indikacích, a to vždy s jídlem, 1-2 kapsle nejlépe 3x denně. Velmi vhodné je zároveň obohatit jídelníček o větší porci vlákniny, ovoce a zeleniny, jelikož vláknina spolu s jednoduchými cukry (oligosacharidy z ovoce a zeleniny) slouží jako substrát pro výživu bakterií mléčného kvašení. Dostatečným přívodem těchto látek tedy zabezpečíme maximální účinek těchto bakterií. Vlákninu s oligosacharidy lze nahradit syntetickými oligosacharidy (tzv. FOS – fruktooligosacharidy), které dokonce mohou předejít nadměrné plynatosti při užívání bakterií mléčného kvašení.

A tak vivat pro bios!