new

Pokud se zabýváte ekologickým přístupem, pak jistě víte, v čem je přínosem bio bavlna. Díky těmto informacím můžete dopřát své rodině a svému maličkému jen to nej.

V roce 1989 na plátnech kin plakala hlavní hrdinka Soderberghova filmu „Sex, lži a video“ při pomyšlení na to, kolik odpadu denně vyprodukuje tento svět. Tehdy působila křehká žena strachující se o osud planety jako zjevení. Ženy se tenkrát věnovaly hlavně soupeření s úspěšnými muži. „Letěl“ model business ženy s vycpávkami v ramenou šedého uniformního kostýmu. A tak nejzajímavějším momentem na ní mohla být akorát zlatá kreditní karta, kterou svírala mezi prsty.
Dnešní svět se naštěstí citlivého ženského přístupu nebojí. A dnešní žena se zas nebojí nezajímat se pouze o sebe, své konto, svou práci, svou rodinu, ale i o dopady našeho každodenního života na tento svět. Je jí totiž nad slunce jasné, že dříve či později zpětně dopadnou na vše před tím jmenované. A ovlivní zejména život jejích dětí.
Na pořadu dne už není jen řešení třídění odpadků, ale ku příkladu výběr bio potravin, který chrání nejen naše zdraví, ale i naši krajinu. Jedním z mnoha aktuálních témat je také výběr oděvů z takzvané bio bavlny. Používání té klasické totiž zamořuje svět. Dokážete si jen představit, že na výrobu trička a jeansů padne kolem půl kila pesticidů syntetických hnojiv? A to jen na pouhé vypěstování bavlny na ně. Při jejím zpracování se dále využívá dalších toxických látek. Dokonce část z nich ve vláknech zůstává a nakonec se „seznamuje" i s pokožkou vaší nebo vašeho děťátka. Jak se vám to líbí?

Proč je bio bavlna tak skvělá pro naše nejmenší?

huggies

Především ocení její měkkost a prodyšnost. Vlákna se totiž neporuší chemikáliemi užívanými při tradičním pěstování a zpracování bavlny. Voní čistotou, jelikož se její výroba obejde bez formaldehydu. A vás ještě k tomu nadchne tím, že nezpůsobuje alergie.

Plenky s bio bavlnou!

Bio bavlna byla použita i na jednorázových plenkách. Jemný materiál plenek Huggies® Newborn od letošního jara hýčká novorozená mimika. Použití bio bavlny na vnější vrstvě přináší své výhody: plenka je nebývale měkoučká a přitom neztrácí svou absorpční schopnost. Pro maminky je přeci důležité, aby novorozené děťátko dostávalo tu nejněžnější péči. Více informací o Huggies® Newborn naleznete na stránkách www.huggiesclub.cz.

Co je bio bavlna?

Říká se jí i organická (neboť anglický výraz pro ni je „organic cotton“). Při jejím pěstování nepřicházejí na řadu syntetické chemické pesticidy, herbicidy a hnojiva. Dokonce ani při zpracování a vlastní výrobě se nepoužívají toxické chemikálie. Výrobky z bio bavlny přinášejí nejedno plus do našeho života. Když se do nich oblékáme, chráníme se před možnou alergií nebo otravou kůže zbytky toxických látek, které provázejí výrobu klasické bavlny. Svým malým dílem napomáháme k ochraně životního prostředí.

Zdroj informací: Ekologický institut Veronica, www.veronica.cz

Reklama