Možná právě proto, že jsem vyrůstala mezi dvěma bratry, chtěli mě rodiče mít za hodnou holčičku, což se jim v celku dařilo asi tak do 7. třídy
Ani nevím jak, ale náhle nastal zlom (za což jsem vlastně vůbec nemohla), s výstižným názvem "puberta".
Základku jsem doklepala vcelku v pohodě (pár malinkých poznámek), možná nemělo pro učitele smysl řešit tyhle problémy, když jsem ukončovala 8letku.

Opravdovým bonbónkem byl učňák. V prváku jsem se tak trochu rozkoukávala v neznámém prostředí, a tudíž si asi nedovolila to, co ve mě dřímalo. Ovšem druhák, to už bylo na pováženou!
Byli jsme super třída, kdy jeden za všechny a všichni za jednoho.       I když bylo něco málo výjimek, nás "živějších" bylo víc, a proto jako třída jsme byli nepostižitelní.

A teď výpis alespoň něco málo nedobrot, které jsme prováděli kantorům, speciálně profesoru dějepisu (starší pán, mírně nervově labilní, avšak velice hodný už tím, že si problémy v hodině řešil sám, a to poznámkou nebo že si drzého žáka vyvolal, a v ředitelně si až na malé výjimky nikdy nestěžoval, a tak jsem se v jeho hodinách vyřádila dost.

Náš profesor měl ve zvyku se během hodiny procházet po třídě a stále se opírat o stůl a lavice, takže jsme všechno důkladně potřeli bílou křídou, protože zásadně chodil v černém obleku. Když končil naši hodinu, byl krásně pruhovaný. Příště si již dával pozor, a když okukoval hrany stolu, nevšiml si špendlíku zapíchnutého v gumě a položeného na profesorskou židli, když si sedal; jindy použil pořádně nalitou houbu vodou a to byla tenkrát dost mela, protože musel odejít z hodiny, vypadal jak počuraný.

Jindy jsme ho očekávala my děvčata s krásně načesanými culíky s velkou mašlí, pruhovanými podkolenkami a minisukní... a s rozloženým deštníkem nad hlavami jsme stály v pozoru celou hodinu bez hnutí, což ho též dost rozhodilo.

To jsem byla ve zlosti profesorově zkoušená, dostala jsem jedničku (do dějáku jsem byla vždy dobře připravená) a k tomu samozřejmě poznámku "Vaše dcera chodí nevhodně oblečena a narušuje vyučování nevhodným chováním!"
Moje učňovská knížka byla opravdu zaplněna poznámkami podobného znění od "je drzá..., podvádí...,neumí číst...(četla jsem v ČJ přes řádek)... atd.. Můj největší průšvih byl však "podvod" při skládání závěrečných zkoušek, kdy jsem pomohla kamarádce (nebo spíš část za ni udělala) a ta "můra" mistrová to podle techniky provedení poznala.

To byl opravdovský malér, dokonce byli pozváni i rodiče na pohovor, ale konec dobrý, všechno dobré (vždyť jsem chtěla jenom pomoct kamarádce?)..prospěla jsem velmi dobře a taktéž dopadla i závěrečná zkouška.
Co dodat. Dodnes mám učňov. knížku DOBŘE schovanou, aby ji nenašly moje děti, protože já mít doma takové kvítko, tak to asi zakousnu!!!....ještě štěstí, že jsou obě děti (16 a 8 roků) hodné po manželovi.
 
Krásný den Vám všem v redakci přeje Hana
P.S.:  Jste super!!!


Milá Hano,
to vy jste super! Potřít celý povrch třídy křídou je dost dobré. Jako učitelka to umím ocenit :-). Hezký zbytek dne všem!
Teď ještě vylosovat výherkyni dnešních příspěvků. Natálka už běžela pryč, tak vás ocením já. Jen si počkejte...

Zde můžete vkládat název představení. Ještě napovím, že první slovo je Vyšetřování (ale to už prozrazuji opravdu dost).

Zítra se na vaše zážitky s tchyní těší Iveta. Tady je její nabídka:


Můj život s tchyní
Jaká je maminka vašeho partnera? Máte se rády?
Padly jste si do noty?  Nemluvíte spolu?
Jaké bylo vaše první setkání?
Rozumí vám líp než vlastní máma?
Poradila vám, jak na manžela?
Je to uťáplá ženská, nebo generál?
A jaká jednou jako tchyně budete vy?
Nebo už s tím máte zkušenosti?
Pište na adresu:
redakce@zena.in.cz
jedině tak můžete něco vyhrát

Reklama