• Jahody 

Jahody jsou nejlepší variantou, co se týče přírodního bělení zubů. Obsahují totiž speciální enzym, který zatočí s bakteriemi, plakem a nežádoucím zabarvením chrupu. Nejlépe uděláte, když rozmačkáte dvě středně velké jahody, směs aplikujete na zuby. Nechte působit 5-10 minut. Následně ústa vypláchněte. Pro zesílený účinek můžete přidat špetku jedlé sody nebo prášku do pečiva. V tomto případě nechte působit kratší dobu. 

  • Kokosový olej

Kokosový olej je všestranným pomocníkem, který se vyplatí mít po ruce. Můžete na něm připravit chutné pokrmy, použít jako masku na vlasy pro získání hedvábného lesku či na suchou pokožku, která bude po aplikaci hebká a hydratovaná. Mimo to dokáže rychle a šetrně vybělit zuby. Ptáte se, jak na to? Naneste malé množství na zubní kartáček a postupujte jako s klasickou pastou. Výhodou je, že kokosový olej chrup nepoškozuje, bělit lze každý den. 

Foto: Shutterstock.com

  • Šalvěj

Oblíbená léčivá bylinka si také dokáže poradit s nehezkým zabarvením zubů. Nadrťte usušený list a potírejte si s ním jemně chrup. Můžete přidat i trochu klasické pasty a zuby vyčistit. Pokud chcete mít úsměv jako americká hvězda, využijte silný výluh ze šalvěje. Doporučuje se kloktat po každém vyčištění zubů. Proces bělení bude intenzivnější a rychlejší. 

Nikdy nebělte zuby citronem!

Ač se mnohdy k bělení doporučuje, spíše byste si ublížila. Silné kyseliny exotického ovoce chrupu dodají lesk, ale poškozují ho. Narušují totiž zubní sklovinu.

Reklama