Zpěvačka Lucie Bílá (42) se stala patronkou nadace Bariéry. Poprvé v životě je tak tváří charitativního projektu, i když, jak říká, už mnoho let finančně podporuje nemocné a postižené.

                                

„Je to pomoc, o níž vím, že jde lidem, kteří jsou skutečně potřební. Ne na zajištění chodu kanceláře, nějakou reklamu či pohoštění, ale konkrétním lidem na konkrétní věci," říká Lucie.

„Nedělám si srandu, ale dneska se mi zdálo, že jsme vydělali jako nadace tři sta milionů korun. Občas mívám takové divoké sny, ale přála bych si, aby se staly skutkem a lidé, kteří naši pomoc potřebují, se jí v takové výši opravdu dočkali," svěřila se Bílá.

Jako patronka Bariér podpořila i aukci unikátní knihy obrazů Josefa Váchala Šumava umírající a romantická. Vyvolávací cena byla stanovena na 1 200 000 korun a Lucie doufá, že se v neděli 27. dubna na Žofíně za jejího aktivního přispění cena vyšplhá na dva miliony.

„Osobně se přihazování nezúčastním. Jedině kdybych vyhrála ve Sportce, ale to nepřipadá v úvahu. Takže to nechám na zájemcích a doufám, že z vydražené částky bude mít radost nejen vítěz, ale i vozíčkáři, pro něž bude určena," dodala Lucie Bílá.

Reklama