5a6f34267a8aaobrazek.jpgZ kolekce: Zara

Bílá je nesmrtelnou klasikou, patří k symbolům čistoty a nevinnosti. Může se zdát, že na spektru různorodých barev je nejnudnější, nepůsobí nijak, ale není tomu tak. Sice působí na naši mysl neutrálně, ale má pozitivní vliv při důležitých rozhodování a dodává vnitřní sílu. A co si budeme povídat, právě ta je v dnešní uspěchané době potřeba. Tím, že se jedná o barvu, která je snadno kombinovatelná a opticky zvětšuje, je nejvíce využívaná právě v interiérech. Jenže málokdo sáhne po textiliích v bílé. A to z jediného prostého důvodu, jedná se o velmi nepraktickou záležitost. Je pravdou, že deky, přehozy, stejně tak povlečení se snadno ušpiní a je na nich hned vše vidět, ale stejně tomu je i u jiných barev. Jen pouze v nás přetrvává tento zažitý stereotyp. A je to možná škoda, zvláště u tak elegantní záležitosti jako je bílé ložní prádlo.

5a6f346be722cobrazek.jpgZ kolekce: Ikea

Není potřeba se bílé barvy bát. Pokud se vám líbí, ale ještě jste nesebrala odvahu si takové ložní prádlo pořídit, je ideální čas. Pro zpestření ji můžete zkombinovat s tradičními zemitými barvami, jemnými tóny šedé či mentolové. Pro dramatický efekt sáhněte po stylové fialové či nadčasové indigo.

5a6f34d22f352obrazek.jpgZ kolekce: H&M

5a6f354c83294obrazek.jpg
Z kolekce: Zara

Milovnice luxusu mohou sáhnout po opravdovém skvostu. Tím je bílé povlečení ze saténu. Při výběru exkluzivního materiálu si prohlédněte dobře složení materiálu. Dejte přednost pravému saténu, ne náhražce obsahující vysoké procento polyesteru. A pokud si potrpíte jen na to nejlepší, jistě vás uspokojí i povlečení vyrobené z nejkvalitnější egyptské bavlny. To si teprve užijete sladké snění.

5a6f3525eb9eaobrazek.jpgZ kolekce: Ikea

Čtěte také:

Uložit

Uložit