Myslíte si, že je to čiré bláznovství? Uznávám, dvakrát praktické to zrovna není. Mám bílý kabát, takže vím, o čem mluvím. Stačí si ho vzít dvakrát na sebe a můžu ho dát do pračky. Naštěstí je prací.

ww

Nebo bílá na lyžařském svahu. Tam se sice tolik neumažete, i když ani to není vyloučeno, když se svezete čerstvě naolejovanou „pomou“, můžete se s běloskvoucími oteplovačkami rovnou rozloučit.

To prostě nepustí! Ale horší než zašmírovaný zadek od vazelíny je nebezpečnost bílé. Na sjezdovce se stáváte prakticky neviditelnou, jako jedna moje kamarádka, která přišla po Vánocích celá v novém. V bílém, pochopitelně.

ww

Nebýt nějakých pruhů v kiwi zelené, mohla se umávat a já ji neviděla. A když začal padat sníh, nebo mlha, což není na horách zas tak neobvyklý jev, ztrácela jsem ji neustále. Druhý den jsem ji donutila, aby si vzala alespoň červenou čepici, že mě už z toho mžourání bolí oči.

www

Ale jinak musela jsem uznat, že bílá na sněhu má něco do sebe. Ale hodí se spíš na procházky krásným horským střediskem než do města a na sport. Ale co bychom pro parádu neudělaly, že?

Co říkáte bílé v zimě? Máte na sebe něco bílého? Jak vám to vydrží dlouho čisté? Kam to nosíte a jak to udržujete?

Reklama