Copak není jen jedna bílá? Proč mé kamarádce sluší a já v ní vypadám „ ušmudlaně“. Odpovědi na tyto otázky možná dostanete v dnešní Škole stylu.

Co by bylo léto bez bílého oblečení? Působí chladivě, odráží světlo a „většině“ z nás sluší, protože vytváří krásný kontrast k opálené pleti. Ale aby nám opravdu slušela a působily jsme harmonickým dojmem, musíme si vybírat odstín, který ladí s naším barevným pigmentem.

bílá

Bílá není jenom jedna a není zdaleka tak univerzální, jak by se mohla zdát. Je to barva „potvůrka“. Zatímco jedna v ní vypadá skvěle, druhá unaveně a staře. A jsme u toho.

Bílá má mnoho odstínů, které působí chladným, nebo hřejivým dojmem. Stejně jako náš odstín pleti, očí, či vlasů. Už jste si možná časem ověřila, k jakému barevnému typu patříte. Jestli vám sluší spíš chladné, nebo teplé tóny barev. A stejné je to s bílou.

bílá

bíláKřídově bílá v té nejčistší podobě lichotí málokomu. Je dost „nemilosrdná“ a nic nám neodpustí. Sluší spíš mladých ženám a dívkám s dokonalou pletí, výraznými rysy, zářivýma očima, a většinou tmavými vlasy.

Pihatým zrzkám s průhlednou pletí, která se špatně opaluje, bude naopak slušet bílá s nádechem do žluta. Třeba barva vlny, slonové kosti, či bílá zvaná „šampaň“.

Chladné typy s malým kontrastem mezi barvou vlasů, očí a pleti bude nejlépe vyhovovat chladný odstín bílé s příměsí šedé, zelené, stříbřité nebo růžové. Teď si možná povzdechnete: Bílé, která působí poněkud „zapraně“. Aby vás tento příměr neodradil, představte si barvu ledu, vody, nebo křemičitého písku.

bílá

bíláPokud si nejste úplně jistá, zkuste bílou v transparentním materiálu, krajce, struktuře, nebo ji rafinovaně „umístěte“ dále od obličeje. Pomůžou větší výstřihy, tenká ramínka, lemy v barvě, která vám sluší. Dobrou volbou je i bílá na spodních dílech oblečení.

Je dobré vědět: Čím jsme starší, máme více vrásek, pigmentových skvrn a různých „nedokonalostí“, tím měkčí tón bílé bychom měly volit.

Mohlo by vás zajímat:

Reklama