Bílá je nepochybně nejoblíbenější barvou léta. Je chladivá, čistá, ale dokáže být i elegantní a záhadná. Teď možná některé z vás rozčílím, ale podle mého se i dobře udržuje, protože odpadá problém se šisováním. A navíc kombinování bílé s výrazně barevnými doplňky je i pro tuto sezonu velmi aktuální. Takže milovnice a obdivovatelky bílé, využijte krásného období, ve kterém bílá tak úžasně vyniká! A jestli jste si stačila nachytat už nějaký bronz, tím lépe, už není třeba váhat.

Chcete-li dosáhnout přirozeného a kultivovaného vzhledu, zkuste bílou zkombinovat s béžovou, pískovou, světle šedou, prostě všemi neutrálními barvami, a docílíte nevídaného efektu. Krásně vypadá i kontrast matu a lesku. No jen si představte matový len, bavlněné piké nebo nějaký trochu strukturovaný materiál vedle hedvábného saténu. Můžu vám zaručit, že to vypadá fantasticky.

Nikomu nemusím asi moc představovat kombinaci temné námořnické modři s bílou. To je nerozlučná a zaručená klasika. V současnosti je jí na můj vkus až moc a připadám si někdy jako ve skladu námořní pěchoty, ale budiž. Já bych si z tohoto stylu vybrala decentnější prvky jako třeba výrazné štepování, nebo bílou doplnila jen detaily jako jsou pásky, kabelky, sandálky, bižuterie, apod.

Černá s bílou snad vůbec nepotřebuje komentář. Nedávno jsme ji tady měli. Je to nestárnoucí a vždycky dokonale ladící dvojka. A stačí opět, když si k bílé obujete třeba černé žabky, vezmete si černé brýle nebo černé korále a budete působit šik jako Jacqueline Kennedy.

Pozor na hladkou bílou od hlavy k patě. Abyste nevypadala jak paní doktorka, která si právě odskočila koupit svačinu. Chcete-li už být celá v bílé, vybírejte bílé oblečení něčím ozvláštněné. Třeba krajkou, výšivkou nebo nějakou strukturou. Dobrou službu udělá i transparentní materiál.

Já osobně na bílou v létě nadám dopustit a vůbec mi nevadí, že ji musím denně prát. Vždyť vůně čerstvě vypraného, na slunci usušeného prádla je tak krásná!

A co vy, milé ženy-in, jak jste na tom s bílou?
Omezily jste se ve svém šatníku jen na bílou košili a bílé tričko?
Nebo ji nosíte i ve větších plochách?
Co máte doma bílého, s čím to kombinujete a kam to rády nosíte?
Máte nějaký oblíbený bílý kousek?
Napište nám.