Móda sytých barev sluší spíš zimě. Cítíme se v nich útulněji. Ale jaro volá po změně. Chce světlo, prostor a svěží vzduch. Přinášíme vám inspiraci, jak takovou atmosféru v bytě vytvořit a zvětšit opticky prostor.

Jaro klepe na dveře a s ním roste chuť na změny. Máte to také tak? Já určitě. Nejraději bych otevřela okna do kořán, strhala zaprášené závěsy a vnesla do bytu víc světla a čerstvého vzduchu. Najednou mi začaly vadit syté barvy, které mi dřív byly sympatické, protože působily hřejivě a přívětivě.

Ale na jaře bych nejraději převlékla byt do čistého. Jako když převlečete postel do sněhobílého povlečení. Abych se přiznala, tu chuť na změnu mi navodily fotky těchto interiérů.

Mají společného jmenovatele. Kombinaci bílé barvy a přírodního dřeva. Působí svěže, prostorně a uklizeně. Jsou vlastně barevně neutrální, takže v nich můžete snadno měnit náladu pomocí textilu a drobným doplňků.

Myslím, že návrat bílých stěn nebude dlouho trvat. Bílá působí čistě a opticky zvětšuje prostor, takže se skvěle hodí do malých místností.

Bílá sluší minimalistickému zařízení, ale i vintage stylu, který sjednocuje, takže bude dobrou volbou pro zařizovací začátky, kdy nemáme dost peněz a sháníme nábytek třeba po bazarech.

Bílá může mít mnoho odstínů. Od křídově bílé přes barvu přírodní vlny, lehounce našedlou barvu říčních oblázků až po namodralou barvu ledu. Stačí si vybrat.

Ale jedno je jasné: ke všem odstínům bílé bude ladit přírodní dřevo, ať už světlé, nebo tmavé.

Bílá mu vytváří ideální podklad, se kterým nikdy nemůžete sáhnout vedle.

Zkrátka, bílá je jako chléb, který vám nikdy nepřestane chutnat.  

Foto: facebook časopisu Veranda

Čtěte také:

 

Reklama