Italské Livigno? „Znám,“ řekla jsem hned, když jsem dostala nabídku vydat se tam v červenci podívat. Hlavou mi proběhly vzpomínky na dlouhé sjezdovky a město, kde to žije a skvěle se nakupuje v bezcelní zóně. Ale to jsem netušila, jaký „další adrenalin“ Livigno nabízí! V létě jsou zde ideální podmínky například pro bikování, které jsem vyzkoušela na vlastní kůži. :)

Miluji hory, v jakémkoliv ročním období. A tak už jen zbývalo zabalit a vyrazit! Cesta z Prahy do Livigna trvá autobusem i se zastávkami asi deset hodin (autem to zvládnete za osm). Přivítá vás nádherná krajina, vysoké horské štíty a dýchne na vás zdejší pohodová atmosféra.

Livigno

Do Livigna jsem se vydala za relaxem i adrenalinem. Rozhodla jsem se se skupinkou stejných nadšenců užít si adrenalinový sjezd po náročnější bikové stezce, a přitom si užít úchvatné pohledy na skalní štíty a údolí.

Má cesta za dobrodružstvím začala den po příjezdu u dolní kabinové lanovky Carosello 3000. S ní jsme se nechali vyvézt i s horskými koly do cílové stanice do výšky tři tisíce metrů nad mořem, kde se ocitnete na místě s nádhernými panoramaty.

Livigno

Vybrali jsme si dlouhý sjezd štěrkovou cestou kolem jezera Lago Salin, u kterého zbyly po zimě ještě místa se sněhem.

Livigno

Poté jsme pokračovali zvlněnou krajinou směrem dolů do údolí po dobře označené trase, která pro mně jako pro začátečníka MTB (Mountain bike) byla spíše obtížnější. Neměla jsem s jízdou na biku po horách zatím žádnou zkušenost. Ale trasu zvládnete, není zde nutná zvláštní kondice. :)

Livigno

Musím říct, že jsem si dala do těla. Stezka byla kamenitá, chvílemi s nerovným a místy „zákeřným“ terénem, občas ji křížily horské potůčky, komplikovaly strmé úseky a kratší prudká stoupání, ale stálo to za to.

Livigno

Úseky, kde jsem si nebyla na kole jistá, jsem šla po trase pěšky a mohla se tak v klidu pokochat místní přírodou, kde kvetly různé rostliny nebo se pásly kozy.

Livigno

Biková stezka vás zavede po čtyřech kilometrech do vyhlášené horské restaurace Alpe Federia, kde se můžete občerstvit místními specialitami v podobě různých chutných předkrmů, jako jsou sýry, klobásky, domácí pečivo a dále hlavním jídlem, na výběr jsou těstoviny i maso.

Livigno

Po načerpání sil vás čeká, jako bonus, příjemná, šest a půl kilometru dlouhá a široká cesta dolů do údolí města Livigna. Tady si už jízdu opravdu vychutnáte na široké štěrkové silničce.

Livigno

Pokud dáváte přednost pěší turistice a nejste fanoušci kol, tato stezka se bude líbit i vám. Livigno nabízí spoustu aktivit, jež jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry bez dětí. Všichni jistě ocení špičkové lanové centrum Larix Park, kde si každý najde trasu dle obtížnosti, kterou „snese“. Více informací o lanovém centru ZDE.

Livigno

Jste-li single, nebo pár, který si zde chce vyrazit bez potomků, doporučuji po celodenní túře či jízdě na kole vyrazit na nákupy do zdejších obchodů a uhasit žízeň v různých barech a hospůdkách. Livigno nabízí neomezené možnosti, jak zde trávit čas a dojem udělá určitě na každého, nejen v zimě, ale i v létě! Hezkou dovolenou. :)

Podívejte se, co vše můžete v lanovém centru zažít:

Reklama