Devítka módních návrhářů při příležitosti 60. narozenin bikin vyvzorovala exkluzivní kolekci těchto kontroverzních miniplavek s vlákny LYCRA® a TACTEL®.

 

První bikiny navrhl Louis Réard v červenci 1946. Bylo jasné, že dva trojúhelníčky spojené šňůrkou zapůsobí jako bomba, a proto dostaly trefný název po známém atolu, kde právě probíhaly jaderné pokusy. Prvotní reakce byly tak pobouřené, že modelky bikiny odmítaly předvádět. Proto byl Réard nucen najmout na jejich uvedení striptérku z Casino de Paris. Až Bridget Bardot v bikinách ve filmu “A bůh stvořil ženu” způsobila jejich raketový nástup. O pár let později byl představen elastan LYCRA®, který nahradil do té doby používanou gumu. Vlákno LYCRA® zajistilo bikinám perfektní padnutí a zachování tvaru – vlastnosti do té doby nemyslitelné.

 

Ke kulatým narozeninám dostaly bikiny originální dárek: exkluzivní kolekci od předních světových módních návrhářů tří kontinentů, která byla poprvé k vidění právě na stánku společnosti INVISTA na lyonském veletrhu. Do této kolekce přispěli Agua de Coco, Andres Sardà, Manuel Canovas, Olga Cantelli for La Perla, Vannina Vesperini, Lenny, Salinas, Sauvage a Shan.

 

Jeden z nejvýznamnějších evropských veletrhů spodního prádla a plavkové módy - Lyon Mode City - přinesl v září řadu novinek. Na počest kulatých 60. narozenin legendárních bikin pověřila INVISTA, největší světová společnost na výrobu textilních vláken, 9 předních módních návrhářů vytvořením exkluzivní kolekce miniplavek, které se staly módní ikonou. Nepostradatelnou součástí bikin je už po desetiletí vlákno LYCRA® a TACTEL®, díky nimž bikiny skvěle padnou. Vedle bikin se na veletrhu představily také inovace INVISTA v řadě LYCRA® Body Care a TACTEL® freshFX™.

 

INVISTA také chystá uvedení novinky Xtra Life LYCRA®. Jak ukázaly studie, spotřebitelé nejvíc ocení, když plavky dobře padnou a nemění tvar. Proto byla vyvinuta Xtra Life LYCRA®, která zabraňuje vytahání látky vlivem působení chlorované vody. Výzkum prokázal, že toto inovované vlákno je oproti jiným elastanům 5-10x pevnější a odolnější.

 

INVISTA také dále rozšiřuje řadu  LYCRA® Body Care, kde ve spolupráci s International Flavours and Fragrances vznikly další tři vůně. Ty se budou během nošení přiléhavého oblečení uvolňovat z mikrokapslí, obsažených už ve struktuře vlákna. Na své si tentokrát přijdou ženy i muži:

 

  • St. Lucia – lehká citrusová vůně, evokující čerstvě vyprané prádlo v kombinaci s vůní magnolie a pivoňky, vytváří pro dámské oblečení dokonalou vůni
  • Antigua – mužné tóny kůže a koření doplňují stopy pačuli, ambry a ušlechtilého dřeva, aby jako  celek vytvořily vůni, která muže doslova oblékne
  • Barbados – citrusové, rostlinné a květinové hlavní tóny, doprovázené ušlechtilým dřevem a ambrou pro vyváženou vůni čerstvě vypraného prádla

 

Další novinkou, kterou INVISTA v Lyonu představila, je TACTEL® freshFX™, který spojuje antibakteriální vlastnosti stříbra s výjimečnými vlastnostmi polyamidu TACTEL®. Stříbro zde působí jako přírodní, nedráždivá přísada a zároveň má velmi dobré výsledky při dermatologických testech. TACTEL® už tradičně přináší lehkost, prodyšnost a měkkost při minimální péči o oděv. V přehlídce inovací na lyonském veletrhu nechybělo ani vlákno TACTEL® supermicro: mimořádně lehoučké a jemné pro použití v průsvitných lehkých látkách – spodní prádlo je tedy pro tuto příměs jako stvořené!

 

 

 

 

 

Agua de Coco

Klasické červené bikiny jsou ozvláštněny lososovo-krémovým pásem, obepínajícím postavu a zdůrazňujícím tak ladné křivky ženského těla.

 

 

Andres Sardà

Krása těchto elegantních černých plavek je podtržena detaily s drahokamovým efektem. Klasickou linii doplňují černé šňůrky, šněrované přes záda. Velmi ženské!

 

 

Manuel Canovas

K uvolněnému plážovému duchu přispívá také karikatura mořského koníka jak na přiléhavých nízkých bikinách, tak i na vrchním dílu plavek. Dobrá volba pro volné chvíle a pohodu na pláži!

 

 

Olga Cantelli for La Perla

Jednoduchý design bikin se zdůrazněným vrchním dílem díky efektu mořských mušlí. Z  modelu přímo sálá teplo a jemný písek pláží Pacifiku.

 

 

Salinas

Secesní styl v plavkách 21. století, to tu snad ještě nebylo! Plavky s rudými růžemi v kombinaci se zlatou barvou a vázáním bikin po straně působí velmi romanticky.

 

 

Sauvage

Vzpomínáte si na scénu, kdy se proslulá švédská sexbomba Ursula Andress noří z vln? Přesně tento moment evokují sněhově bílé bikiny. Měděně se lesknoucí kroužky jdou s topem i bikinami skvěle dohromady!

 

 

 

 

Shan

Růžové, velmi žensky působící bikiny, využívají stejně jako horní díl efektů řasení a volánků. Lehkost použitého materiálu přispívá k éterickému looku.

 

 

Vannina Vesperini

Tento černý bikinový komplet využívá odvážného motivu s velmi vykrojenými „V“ konturami jako iniciálami značky. Zajímavým efektem je průsvitný materiál, dotvářející celkový dojem z bikin a horního dílu. Smělé a elegantní!

 

 

 

 

Reklama