Je tolik mužů, kteří bijí své ženy, že to člověku hlava nebere. A věříte, že jsou i muži, kteří jsou biti od svých manželek? A kdyby jen to, hrdinu našeho dnešního povídání bije i vlastní dcera!

Jeden by to neřekl.

nPán, který sedí naproti mně, je urostlý a  působí sebevědomě.

Čekala jsem človíčka, co vypadá jako dietní párek s ohlodanými nehty, který se bude neustále rozhlížet.

Namísto toho se dívám do tváře sympaťáka ve středním věku, který ani trochu nevypadá, že by trpěl pod jhem zlé ženy.

Jsme spolu dvanáct let a z toho sedm mě žena normálně pravidelně mlátí.

Poslední rok už mně občas jednu vrazí i dcera, které je teď šestnáct let.

Myslím, že si to někdy zasloužím, protože v mnoha ohledech nejsem takový, jaký by muž měl být,“ říká pan Michal a se smíchem dodává: „To já si to užívám za všechny chlapy, kteří bijí své ženy. Měli by mě uctívat jako oběť.“

Upřímně jsem se z takovým mužem ještě nesetkala. Bere to jako holou skutečnost, jako součást svého života, a dokonce mi nepřipadá, že by s tím měl problém.

Čekali jste muže, který právě podává žalobu, je obklopen právníky a má deprese? To je ale omyl, že?

Snad mé otázky budou obdobné, jaké byste mu položili vy sami…

Michale, proč vás, myslíte, žena bije?
Protože chodím do hospody. Protože jí se to nelíbí. Taky někdy proto, že třeba něco neudělám. Například nedojdu se psem a on se pak vydělá do koupelny.

Vnímáte svou manželku jako zlou osobu?
Já myslím, že není zlá. Ona je prostě taková od rány.

Jak to vypadá, když vás žena zmlátí? To do vás buší hlava nehlava?
To udělala jen párkrát, že se na mě vrhla a doslova mě seřezala. To bylo na dovolené v Řecku. Hodně jsem pil a pak jsem se ztratil. No tak, ztratil, já jsem řekl, že jsem se ztratil, ale ve skutečnosti jsem prostě nechtěl ještě do hotelu a chtěl jsem si to užít. Beztak jsem věděl, že mě zmlátí, i když bych přišel o tři hodiny dřív. Tehdy jsem měl i monokly a modřinu na předloktí.

A jinak?h
No jinak většinou dostanu třeba facku, nebo dvě. Nebo mně třeba dá herdu do zad, nebo mě s oblibou mlátí do ramen a pohlavkuje.

Jak je silná vaše paní? Je větší, mohutnější?
Je asi tak podobná konstituce jako já. Váží něco kolem 75 kg. Je moc hezká.

Proč vás bije vaše dcera? Nemáte jí to trochu za zlé? To vy byste měl být tou autoritou přece…
Ona se někdy přidá k mámě a někdy prostě proto, že se pohádáme a ona vystartuje a uhodí mě. Ne, já jí to za zlé nemám. My spolu totiž jinak vycházíme moc dobře. Mám ji rád a ona má ráda mě. Často spolu žertujeme, smějeme se, vaříme třeba a tak. Není to jen o tom, že bych přišel domů a dostal ránu mezi dveřma. I když dneska asi dostanu, protože mám už dvě hodiny zpoždění (smích)

Michale, a nedělá vám to tak trochu dobře? Jak vypadá váš sex se ženou?
Myslíte jako to bití? Já to moc nehodnotím, ale jestli myslíte, že mě to nějak jako vzrušuje, tak to vážně ne. O tom to není. Mám rád svou paní a vím, že zlobím, a ona už je holt taková. Některé ženy pláčí, ta moje mě zbije a je klid.

Aha, sex. No,já, víte, hodně často myslím na úplně jiné věci, když mám sex. Myslím na jiné ženy a některé součásti jejich oblečení. To samozřejmě moje paní netuší. Já mám například rád rukavičky a sluneční brýle. Myslím na ženu v rukavičkách, co má dlouhou sukni. No a když si k tomu přidám sluneční brýle, je vymalováno. (smích).

Už vás někdy napadlo třeba se manželce postavit, když vás tluče?
Poprvé. To jsem byl hodně překvapený. Tehdy jsem vykřikl „Co děláš?“ a chytil jí za ruce. Ona mě ale nějak přemohla a já jí nechtěl nijak ublížit, kdybych se bránil. Raději jsem ji pak nechal, abych neudělal nic, čeho bych pak litoval.

Jaké máte vzdělání, Michale?
Já mám mat-fyz a předtím ekonomickou školu. Pracuji v jedné počítačové firmě.

Myslíte, že je horší, když bije muž ženu, nebo je obojí špatné?
To se nedá srovnávat. Nikdy jsem nebyl v nemocnici jako některé ženy, nikdy mi nic nezlámala. Myslím, že bité ženy jsou na tom tisíckrát hůř.

A co sebeúcta – ego?
To já neřeším.

Děkuji vám a hodně štěstí.

No, co tomu říkáte? To je hotový andílek. Tak si jen říkám, že jestli to oběma vyhovuje, jestli není na žádné straně problém, pak je to interní věc jich dvou.

Jen mě napadá, jestli si dcerunka na tento model zvykne a jednou ho bude chtít aplikovat na nějakého partnera, tak aby nenarazila na hodně tvrdý odpor. Ne každý je pan Michal.