Samozřejmě, neplatí to jen o Velkém Bratrovi, ale také o VyVolených a Výměně manželek, kterou jsem ještě nestihla zhlédnout, neboť v době, kdy jsem se ze zvědavosti chtěla podívat, jak cizí ženy zametají (v lepším případě zametají s chlapy) v cizích pokojích, cenil na mne – patrně díky přesvědčení tvůrčího týmu BB Čím víc jim to budeme cpát, tím budou nadšenější – zuby někdo z vily Velkého bratra.

 

Je fakt, že při zahájení Velkého bratra jsem občas přepla na Novu, abych byla v obraze, nicméně rozhodně jsem neměla v úmyslu reality show sledovat; baví mě moje realita – žít tím, že budu večer co večer sledovat, jak několik dobrodruhů dává celému národu všanc své soukromí, své pocity, své nitro, mne skutečně nikterak nelákalo.

Tím víc mne zaskočilo, když jsem se ve společnosti svých známých doslechla, že Petr udělal to či ono nebo že (nevím už kdo) je totální ultratratranskontinentální nebetyčný pablb a Oksana slepice.

„Cože? Kdo?“ Sakra, o kom se to tu baví? Lehce jsem se otřásla. Asi se nedozvím, co mají přátelé nového, a nota bene – pomlouvají jakási mne neznámá individua, což jinak nemají ve zvyku. Až odejdu, budou pomlouvat mne?

„Ty, vole, ty vůbec nekoukáš na bednu!“ schytala jsem místo odpovědi. „To jsou ti z Velkého bratra a Regina je z VyVolených!“ Evidentně jsem na bednu, jsem žena-out, která se dívá jen na blbé zprávy a vůbec nemá tušení, kdo je Filip!

Buď jak buď – už mám přehled, stačí si jen tak trochu zapřepínat, stačí sjet letmým pohledem titulní stránky deníků, a už vím, kdo je kdo, dokonce vím i to, že v Bratrovi se posílaly záporné hlasy a ve VyVolených kladné. O to víc mne překvapilo, že to „prý“ nevěděli ti, pro nějž jsou reality show každodenní – někdy i celodenní – realitou a pokoušejí se dostat Filipa zpátky do hry. (Už vím, kdo je Filip, heč!) Je to záměr, nebo podcenění diváků? Představa, že někomu fandím, a nevím, jak mu poslat hlas, mi přijde nepředstavitelná…

Ale dost plkání. Snad abych si přečetla alespoň nějaké noviny a dověděla se nějaké klípky z Vily. Musím se přece udržet v realitě…

Reklama