Jsme světoví. Obě naše komerční televize zařadily do svého vysílání reality show. BigBrother na Nově a VyVolení na Primě jsou v podstatě jedno a to samé, navíc vysílané ve stejném čase, a tak máme možnost sledovat i reality show v podobě konkurenčního boje dvou televizních stanic.

 

Zatímco VyVolení už nějakou dobu běží, BigBrother včera večer s velkou pompou odstartoval. Do vily se přistěhovali soutěžící, kteří spolu budou po následující tři měsíce žít.

 

 

A že to bude určitě zajímavé, je celkem jisté. Rozdílné povahy, profese, životní priority, inteligence…. Chvíli jsem se dívala a napadlo mě, jak se spolu tito lidé asi porovnají. Spojuje je jen jedno jediné: exhibicionismus a touha vyhrát opravdu slušné peníze. Konec konců – deset miliónů je deset miliónů a jak je vidět, jsou mezi námi lidé, kteří pro jejich získání udělají cokoli.

 

Vykecají na sebe i velmi intimní záležitosti. Piercing na poštěváčku, který by si jedna soutěžící ráda nechala udělat, borec, milující Arnolda, zase zcela bez ostychu přiznal dvě milenky, manažerka s tvrdou slupkou prohlásila, že naposledy plakala před deseti lety…. Každý z nich chce nějak zaujmout a získat si sympatie.

 

Přiznávám otevřeně – vydržela jsem opravdu jen chvíli a jen jsem zírala. Pere se ve mně zvědavost, co bude dál, a zároveň nechuť dívat se a ztrácet čas sledováním dalších pokračování. Zatím nevím. Uvidím.

 

Že to ale bude opravdu divácký tahák, o tom není pochyb. Konec konců, je to především zábava a oddych. A obojí občas potřebujeme všichni. A být chvíli za „šmíráka“ a pozorovat, jak se soutěžící vypořádají s několikaměsíčním odloučením od rodin, navíc pod neustálým dohledem kamer a ve společnosti lidí, se kterými by jinak nešli ani na kafe, bude určitě zábavné. Určitě dojde i na nějaké pikantnosti, emoce, hádky, pláč, zklamání, ponorkovou nemoc.

 

Přemýšlím, co lidi, kteří se zcela dobrovolně přihlásili, vedlo k tomu, takhle natvrdo se obnažit téměř před celým senzacechtivým národem. Je to touha po slávě, popularitě, penězích?

 

Co myslíte? Šli byste do něčeho takového? Dovedete si představit, že se sprchujete před zraky miliónů diváků? Že necháte doma malé dítě a odeberete se na několik měsíců dělat „kašpárka“ k všeobecnému obveselení?

 

No, uvidíme, jak se bude celá reality show na obou televizích odvíjet. Kdo převálcuje koho? Nova Primu, nebo Prima Novu?

 

Budete se dívat? A máte jasno, na kterou stanici? Nebo chcete zvládnout obě? Máte mezi soutěžícími svého favorita, kterému držíte palce?

 

Reklama