bb.jpg
Foto: Profimedia

S pomocí technologie umělé inteligence si fotograf a právník Alper Yesiltas představuje, jak budou mladé celebrity vypadat za pár desítek let. V jeho sérii Young Age(d) se objevuje Harry Styles, Billie Eilish, Justin Bieber a další. Všichni na snímcích zestárli o mnoho let, mají šedivé vlasy a vrásky na čele.

Yesiltas k vytvoření působivých portrétů používá několik aplikací, včetně AI Photo Enhancer Remini. Nejprve se zaměřuje na vytvoření tváře, která musí být podle jeho slov „přesvědčivá“. To je jistě nejtěžší část procesu, protože musí najít rovnováhu mezi zachováním současné podoby slavné osobnosti a zahrnutím rysů, jaké může mít v pokročilém věku. V Young Age(d) toho dosáhl.

Fotografie vypadají opravdu uvěřitelně. To, jak moc se trefil, budeme mít možnost srovnat až za mnoho let. Už teď vás ale jistě napadá, jak by asi vypadaly další celebrity, které do Yesiltasovi série nejsou zahrnuty.

Takhle by podle Yesiltase mohla za několik desítek let vypadat například zpěvačka Dua Lipa.

A tohle je zase Harry Styles. Nevypadá to přesvědčivě?

Jednadvacetiletou zpěvačku Billie Eilish zetárl opravdu hodně. Tady vypadá, že by jí mohlo být tak kolem šedesátky.

A poznali byste, že je tohle Justin Bieber?

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunberg jde však poznat skvěle.

Další působivým projektem Alpera Yesiltase je As If Nothing Happened, který ukazuje portréty známých osobností, které již zemřely. Umělec si v ní pomocí umělé inteligence představuje, jak by asi vypadaly dnes. O této sérii jsme psali zde.

Zdroj: Instagram/Alper Yesiltas

Reklama