Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka Věra a je o Karlíkovi

Jak už můžete usoudit z nadpisu, neštěká to ani nemňouká. Náš mazlík,andulka Karlík, je v pořadí třetí svého druhu. Nyní s námi díky benevolenci správy penzionu, kde bydlíme, může dožívat v minibytečku. Karlík/samička-pokus o vtip/ sice vlastní přepychovou klec s hračkami v okolí a krásnými větvemi na posezení, ale zdržuje se mimo klec. Přes den se krmí a " zpívá "- andulky nejsou zrovna moc jako Destinová či Caruso.

Ale úderem 19.30 bryskně přelétá do visutého pelíšku. I po nedávném přestěhování si rychle zvykla a nabere vždy správný směr. V rohu našeho jediného  pokoje, kde žijeme i nocujeme, má postýlku-bidýlko na nízké komodě..Manžel vytvořil umnou konstrukci-dva velké květináče s filodendrony, mezi nimi tři bidélka z proutí a větví. Andulka zaujme spací polohu a  z p ů s o b n ě  se posadí a spí celou noc. Ráno opět velmi disciplinovaně  č e k á , až se vyhrabeme z postele / vstáváme brzy / , a ona odlétá směr kuchyňka do denního stanoviště, kde ji čeká voda a granulky.

Údržba ptačí postýlky je složitá, páníček denně poctivě mění andulkou v noci použitou podestýlku pod oběma květináči. Díky dnešní komerci má materiálu moře-reklamní letáky zásadně nevyhazujeme. Procesu očisty říkáme kydání hnoje, jen místo stáda krav máme jednu bohatě vyměšující andulku Karlíka, kterého milujeme, je naším kamarádem již 10 let a ledacos umí a potěší vždy.

Věra

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Díky za příjemné ptačí zpestření dnešního tématu

A co vy, milé ženy-in? Kde se nejraději uvelebí váš domácí mazlíček? Má nějaké netradiční místo, kde spí nebo odpočívá? Napište nám, dnešní téma je tu od toho, abyste se pochlubily se svými domácími mazlíčky a jejich postýlkami

redakce@zena-in.cz

Reklama