Včera, den před premiérou a za velmi přísných opatření proběhla novinářská projekce dlouho očekávaného snímku Avengers: Endgame. Po celých 182 minut trvání filmu nesměla být používána elektronika a sál byl monitorován nočním viděním. Důvod? Prevence úniku zásadních dějových bodů. Stejně tak na oficiálních facebookových stránkách Avengers CZ/SK prosí tým administrátorů, aby fanoušci až do 12. května nepostovali jakékoliv spoilery. Kdo to poruší, bude blokován.  A vlastně je to dobře. Bez překvapení by to totiž nebyla ta pravá zábava. A že jich na diváka čeká celkem dost. Neberme tedy těm, kteří film nemohou vidět během prvních dní, jejich zvědavost, jak to všechno bude dál...
Avengers
Co prozradit můžeme? Snímek navazuje logicky tam, co předchozí skončil. Svět přišel o polovinu všech žijících bytostí, včetně známých superhrdinů. Působivý moment, který nikdo neočekával a jenž vyvolal mnohdy i rozpaky. Pro řadu lidí to bylo zkrátka příliš… O to větší byla ovšem natěšenost na pokračování. „Beznaděj, kterou jsme cítili v kinech, byla velice patrná i při samotném natáčení,“ svěřuje se Scarlett Johansson, půvabná superhrdinka.
Avengers: Endgame
Ve filmu propadají Avengers naprostému zoufalství, musejí se vypořádat se svou porážkou i osobními ztrátami. A možná právě zde pochopíme jedno z tajemství úspěchu celé řady: Postavy superhrdinů zůstavají totiž lidské a svou lidskost projevují komplikovanými rozhodnutími, která jsou nuceni činit. Navíc pro mnohé je tým jedinou rodinou, kde si v rámci svých možností vytvářejí – ať chtějí, nebo ne – citová pouta. 

5cc068a82678eobrazek.png
Hodnotit technickou stránku filmu je vlastně zbytečné, protože je prostě perfektní. V každém záběru se potvrzuje to, co člověk od takého snímku čeká: Na ničem se nešetřilo a do kola byli vpuštěni jen ti nejlepší. 
Avengers: Endgame
Tip redakce: Chcete si film užít se vším všudy? Vyberte si verzi IMAX 3D s titulky! Pak budete mít své hrdiny doslova nadosah. (Další formáty: 2D titulky i dabing, 2D titulky ATMOS, 3D titulky i dabing)
Avengers: Endgame
Co už víme? Každý chce hrát v Avengers! Při sledování filmu buďte pozorní. V množství menších rolích se objeví hvězdná jména, která byste třeba nečekali: Natalie Portman, Michelle Pfeiffer, Robert Redford. A mnohdy třeba jen zazní hlasy: Vin Diesel, Bradley Cooper.
5cc068bd59936obrazek.png

Co vám můžeme (pravděpodobně) slíbit? Že čas bude relativní. Tři hodiny utečou rychleji, než byste čekali. Nicméně s coca-colou opatrně, abyste se nemuseli k nelibosti ostatních diváků prodírat na toalety. Že se zasmějete a že vás opravdu překvapí nová Thorova podoba. A teď už dost řečí. Nechte se vtáhnout do časové osy…  A zkuste věřit, že se objevíte na tom správném místě. 


foto: FALCON

Přečtěte si také: 

Reklama