námořnický styl

Námořnický styl vám umožní obojí. K letní módě neodmyslitelně patří, je vlastně takovým prázdninovým evergreenem. Nebo si snad dokážete představit, že by se nosil v zimě? I když tlusté vlněné svetry s copánkovým vzorem mají také původ na moři… nechme si je raději až na podzim, na ty je ještě čas.

Teď si užívejme léta a svěžího stylu, který nám ho tak úžasně evokuje.

námořnický styl

Typické znaky jako je modrá, co chladí jako voda, bílá, jakou se pyšní plachty na její hladině, a proužky představující  vlnky či nekonečný horizont, se nemění. Mění se jen role doplňků, jako jsou šňůry, zlaté knoflíky, klubové erby či přídavné barvy, které dokážou tento trend pozvednout na zábavný sportovní styl nebo ho utopit v kýčovité uniformitě.

námořnický styl

Buď můžete vypadat jako bezstarostný plavčík, nebo trapná karikatura námořního kapitána. Co byste si vybrala?

Námořnický styl je přímo stvořený pro volný čas, ale nikde není řečeno, že jeho prvky nemůžete namíchat i do svého pracovního či lehce společenského šatníku. Ale jak jsem již napsala, záleží na soudnosti.  

Námořnická móda nejsou jen pruhovaná trička, bílé kalhoty a tmavomodré blejzry, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jsou to sice nejtypičtější znaky, ale zdaleka ne jediné.

námořnický styl

Letos se hodně upouští od laciné dekorativnosti, důležitou úlohu hraje střih a materiál. Objevuje se džínovina a trendové typy harémových kalhot, které ho odlehčují a dávají mu humornou nadsázku.

námořnický styl

I když je to móda mladistvá a spíše sportovní, nemusí se ho vzdávat žádná věková kategorie. Naopak.

Takže dobrý vítr a šťastnou plavbu módními proudy. Jo ho hó!

Jak se vám námořnický styl líbí? Nosíte ho?