Dějiny menstruačních pomůcek
A přece menstruaci zvládají ženy už po tisíce let. První hygienické pomůcky byly ovšem velmi primitivní.
Ženy tak například nosily speciální košili, která se zavazovala mezi nohama, využívaly smotků bavlny, papyru či dokonce mech. Později se začaly využívat speciální plátěné vložky, které se praly a vyvářely. Nebylo tehdy ani výjimkou, že ženy, které žily v úzké komunitě - například na statku - menstruovaly ve stejnou dobu, a tak se okolí statku proměnilo doslova v jednu velkou prádelnu.
Komfort pro moderní ženu
Není proto divu, že se jednorázová menstruační vložka stala vítanou novinkou.
První neforemné a bachraté výrobky ale brzy přestaly ženám stačit, a tak je nahradily tenoučké vložky s mnoha vylepšeními.
K nejznámějším výrobkům na trhu patří například Ria Ultra od společnosti Hartmann.
Tyto jen dva milimetry "silné" a takřka neviditelné vložky si získaly na oblibě zejména díky svým vlastnostem - vysoké savosti, povrchem příjemným pro kůži a dokonalému upevnění na prádle pomocí lepítek, kdy vložka drží doslova "jak přišitá", neomezuje v pohybu a dává možnost se věnovat zálibám či sportování i během menstruace.
Nový komentář
Komentáře
Aja: Není to vůbec žádný problém, používám je taky pořád.
Bezstarostné léto mám, ale s tampónama.
vidledozad: Já vím, jasně že nejezdíš kvůli tamponům, já jsem jenom chtěla říct, že i tady se dají sehnat levné a ne jenom O.B., které jsou podle mě zbytečně drahé a kvalitě to moc neodpovídá.
vidledozad: Já kupuju 16 tamponů za přibližně 35 korun, to není zas takový rozdíl a nemusím nikam jezdit. Koneckonců od té doby, co beru prášky, potřebuju tampony jenom na první tři dny, pak už vystačím s intimkama