Se stopováním mám jen jeden zážitek, a to díky společnosti KLM. Vše v ceně letenky :-)
 
Před několika lety jsem odlétala z Limy na karibskou Arubu. Odlet byl naplánovaný na večer, krátce po deváté hodině. Kvůli technickým problémům se let neuskutečnil a královská letecká společnost se blahosklonně rozhodla, nenechat nás čekat 26 hodin na letišti, ale ubytovat nás a do druhého dne nás nechat vyspat v pěti hvězdách. Ale ta noc na letišti by snad byla méně komplikovaná...
 
První problémy nastaly už na letišti při ohlášení zrušení letu. Zhruba třistahlavý dav, notně unavený a otrávený z několikahodinového čekání u posledního "gejtu" hromadně vstal, vzduchem začaly létat kelímky od kávy, indiánské ženy doprovázely lomení rukama nad hlavou velmi hlasitým lamentováním a jeden muslim začal vzýval Alláha. Atmosféra připomínala vřící kotel rockového koncertu těsně před nástupem hvězd. Situaci přišel zklidnit i samotný kapitán letadla. Bohužel polovina letadla neuměla anglicky a zbytek ho neslyšel. Teprve, když stevardky přivlekly potravinové zásoby z letadla a jaly se je rozvášněnému davu rozdávat, začaly být slyšet pokyny kapitána i letušek. Měl následovat přesun zpět do odbavovací haly, a posléze do některého z pětihvězdičkových hotelů.
 
Ovšem Limské letiště je opravdu obrovské. Jakmile jsme vykročili zpátky k imigračním úředníkům, aby nám anulovali údaje v dokladech o opuštění země, byli jsme jako kapka v moři. Cestující z našeho letu bezcílně bloudili po letišti a nikdo nevěděl, kam má jít. Nakonec jsme se sešli před budovou letiště a těšili se na ten hromadný odjezd do hotelu. Bylo už skoro půl třetí v noci a všem se mohutně zavíraly oči. Hromadný odjezd ovšem spočíval v tom, že bezradné letušky stopovaly auta na panamerické dálnici, která nás jednotlivě či po dvou rozvážela do naprosto náhodných hotelů. Než jsme se všichni dostali do postelí, bylo už prakticky ráno. Přesun zpátky na letiště probíhal podobně, jen se už nestopovala osobní auta, ale malé minibusy. Upřímně, dodnes se divím, že se při těchto stopovacích manévrech neztratila pouze naše zavazadla, a všichni jsme jinak dorazili do hotelů i zpátky na letiště živí a zdraví.
Možná díky bezvadné organizaci KLM. :-))
 
Majucha
Milá Majucho,
to musel být tedy drsný zážitek, také se divím, že jste se nakonec všichni sešli.
Reklama