Protože se děti postupně učí s penězi zacházet, samozřejmě musí rodiče počítat s tím, že ne vše se vždy zadaří podle jejich přání.

Pro děti je na pultech řada lákadel, které jim rodiče nekupují nebo je kupují jen občas. A to dělá rodičům starost. Řešením by tak mohlo být kapesné posílat na kartu, která dovolí dětem a mladistvým kupovat jídlo, případně s ní zaplatit ve sportovních areálech nebo třeba akvaparcích. Útrata za zbytečné hračky, elektroniku nebo alkohol a cigarety by byly bezpečně mimo hru. Přesně to nabízí Gusto Karta se svým Bezpečným kapesným. Rodiče si tak mohou být jistí, že dítě nakupuje to, co by jim sami dovolili.
5bf7d7347e293obrazek.png

Protože větší kapesné dáváme spíše starším dětem a teenagerům, myslíme si, že právě pro tyto děti je Gusto Karta vhodná. Stejně tak nám to potvrzuje i Lukáš Malík, marketingový manažer Gusto karty.

Gusto Karta je benefitová karta , která nahrazuje papírové stravenkové a benefitové poukázky za praktičtější platební kartu.

Stojí za ní přední investiční skupina Arca Capital. Pochází tedy z československého prostředí.

Platit s ní lze na více než 6.000 obchodních místech po celé České republice.

Protože se jedná o novinku, zajímalo nás, jak tato karta funguje, kde se dá pořídit a jak zaručuje rodičům bezpečné nákupy jejich dětí. Také jak se dá nabíjet a kde se dá kontrolovat, jak dítě s částkou, kterou má k dispozici hospodaří.

Zeptali jsme se pana Lukáše Malíka, marketingového manažera Gusto Karty, aby nám Gusto Kartu více představil.

Jak lze Gusto Kartu získat?

Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.gustokarta.cz a objednat si kartu. Ta vám přijde poštou a následně ji pod svým přihlášením na www.gustokarta.cz aktivujete – je to důležité pro bezpečnost, kartu posíláme neaktivní. Placení s kartou je jednoduché, vzhledem k částkám karta nevyžaduje PIN. Jak rodič tak i dítě mají každý svůj účet a mohou v něm sledovat své transakce, zůstatek na kartě, ale třeba také kartu v případě ztráty rychle zablokovat.

5bf7e1a704cbbgusto.jpg

Kolik Karta Gusto stojí?

Pokud si hned na začátku nahrajete na kartu částku 500 Kč, tak je karta zdarma. Pokud ne, zaplatíte za ni 100 Kč. Ale upřímně, to se nám ještě nikdy nestalo??. Za nahrávání peněz na kartu se také neplatí, takže zaplatíte jen dopravu karty.

Jak na ni převést částku, se kterou dítě může pomocí karty disponovat?

Dobití a manipulace s kartou je zdarma. Jsou tři jednoduché možnosti, jak ji kdykoliv dobíjet. Můžete to udělat převodem z účtu na účet, to ale nějakou dobu trvá. Částka se na kartě objeví až za 2-3 dny. Nebo můžete poslat platbu přes platební bránu, stejně tak, jako když nakupujete on-line v eshopu a máte v košíku zboží, které platíte pomocí karty nebo tlačítkem instantní platby

Kde se dá s Kartou Gusto nakupovat?

Platit za jídlo s  Gusto Kartou lze na více než 5.000 obchodních míst, za sportovní, relaxační aktivity nebo za věci a služby související se zdravím pak na více než 1000 místech   po celé České republice. Gusto Karta nechá dítěti svobodu vybrat si v oblasti jídla, dobrot, káv, freshů, zmrzlin, prostě čehokoliv, co se dá jíst a pít (tedy, mimo alkoholu, samozřejmě...) Seznam obchodů najdete na stránce www.gustokarta.cz , na seznamu nechybí velké řetězce jako je Albert, Tesco, Hruška, Žabka, Delia.  Seznam míst si každý jednoduše vyhledá ve svém profilu v oblasti, kde žije, kde chodí do školy.. Karta má přednastavený denní limit 500 Kč.

Co když si dítě bude chtít koupit něco „zakázaného“ jako jsou například cigarety?

Prodavačka po načtení karty uvidí, že se toto zboží kartou zaplatit nedá. Takže ji dítěti vrátí s tím, že toto zboží nejde zaplatit.

Jaké další „zakázané zboží“ s kartou nelze zaplatit?

Karta je určena na potraviny a nápoje, a pak také na služby související s volným časem a zdravím. Nic dalšího skartou zaplatit není možné. Takže, žádné cigarety, alkohol, ale ani časopisy, hračky…

Co když dítě kartu ztratí?

Stačí se přihlásit do svého účtu a kartu zablokovat, hned se z ní stane jen kus plastu. Nebo je možné ihned zavolat na infolinku, kde blokaci zařídí operátor.

Vidíte jako smysluplné, aby mělo dítě klasické kapesné a ještě také Gusto Kartu?

Naprosto, víte, já jsem si na facebooku vyslechl hrozné věci o tom, že svým dětem takto nevěříme, nenecháme je přirozeně se vyvíjet a tzv. si nabít ústa.  Já to tak ale nevidím, Gusto Kartu je ideální kombinovat s klasickým kapesným. Vezměte si příklad mladého středoškoláka na intru. Jasně, je fajn, když má nějakou finanční rezervu, aby si koupil třeba sešit nebo kytku slečně. Ale je fajn, když mu u toho zůstane i na snídani a oběd… A přesně tohle ta kombinace umí zajistit: Se slečnou zvládnou večeři, třeba i kino s Gusto Kartou, kytka bude z finančního kapesného, a na snídani zbude ještě na Gusto Kartě…
5bf7d71f9c8bfobrazek.png

Protože nás toto téma zajímá, připravujeme rozhovor s maminkou, která Gusto Kartu pořídila svému dítěti. Jak je s ní spokojená, co na ní oceňuje a případně by ještě vylepšila? Jak s Gusto Kartou nakládá její náctileté dítě? Těšte se na náš příští článek.

Reklama