První zvonění, které zahájí nový školní rok, je za dveřmi. Rodiče čeká opětovný bláznivý kolotoč včetně shánění pomůcek do školy. Bloky, sešity, tužky, pastelky, to je jen část toho, co musí rodiče zajistit. Jednou z věcí, které děti do nového školního roku potřebují, jsou i lepidla. Při jejich výběru je ovšem potřeba dát si pozor na kvalitu. Je nutné vybírat lepidla, která jsou pro děti určena.

holDěti dokážou neuvěřitelné věci. Když dostanou do ruky pastelky, lepidlo a nůžky stávají se z nich malí výtvarníci. Dětská mysl není ničím svázaná, a proto jsou jejich nápady a výtvory tak zajímavé a mají tolik společného s velkými umělci. Dětský organismus je ovšem citlivější, jejich imunita nesnese to, co imunita dospělých. Proto je vždy potřebné vybírat takové výrobky, které jsou pro děti bezpečné, aby mohly rozvíjet své nápady bez ohrožení na zdraví.

I když je rodinný rozpočet před novým školním rokem velmi napnutý, nedejte se zlákat u lepidel jen cenou. Nezřídka se stává, že levné lepidlo příliš nelepí, často při jeho otevření vyteče jakási podivná tekutina, nebo vytéká z nádobky samovolně i lepidlo. Děti pak nechají více lepidla na stole než na papíře a vy zaplatíte v konečném důsledku mnohem více, než když koupíte dražší, ale kvalitnější lepidlo.

To by ale nebylo to nejhorší. U lepidel je třeba dát si pozor na zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Vždyť s nimi pracují děti. Povšimněte si této informace na obalu. Hledejte lepidla, která jsou bez rozpouštědel.

Pár příkladů za všechny

foto3Pritt používaly už naše maminky. Vždyť kdo by neznal lepicí tyčinku Pritt. Za ta léta se postupně vyvíjela a nyní se může pochlubit extrémně vysokou lepicí silou, děti proto spotřebují méně a tyčinka déle vydrží. Snadno a lehce se nanáší a nezanechává zbytky na papíru. Lepí papír, fotografie, karton atd. Samozřejmostí je, že neobsahuje rozpouštědla a je určena právě pro děti. Navíc, když se váš malý šikula při lepení rozdovádí a začne lepit i věci, které původně nechtěl jako je triko nebo ubrus, oceníte snadnou schopnost vyprat lepidlo i při nízkých teplotách.

lepDo školy se dobře hodí také bílé tekuté lepidlo Pritt Školák. Děti jej rády používají, protože lepí spoustu materiálů od papíru, přes karton, textil, kůži, polystyren až po kov či korek. Dobře se s ním lepí i větší plochy. Pritt školák je určený pro kreativní tvoření. Děti s ním mohou vytvářet obrovské obrazy z různých materiálů stejně jako malé domky do své zoologické zahrady nebo loď pro piráty, prstové maňásky či oblečky pro malé princezny.

lep2Děti mají rády i Pritt Gamafix. Je nepostradatelným pomocníkem pro skvělé nápady doma i ve škole. Hodí se pro lepení mnoha druhů materiálů, jako je papír, lepenka, karton, fotografie, ale i korek, kůže, polystyren, plst, látka, nebo dokonce dřevo, kov či některé plasty. Jeho síla a všestrannost je srovnatelná s víceúčelovými lepidly na bázi rozpouštědel, přestože rozpouštědla neobsahuje. Díky speciální stěrce se snadno nanáší a práce s ním je čistá a rychlá.

Bezpečnost především

hol3Lepidla Pritt patří mezi tradiční kvalitní značky. Neobsahují rozpouštědla a jsou pro děti zcela bezpečná. Navíc jeden bonus pro vás, když bude váš „šikula“ příliš tvořivý a bude si lepit své vystřihovánky i na tričko či kalhoty nebo dokonce na záclony, nemusíte se zlobit. Snadno lepidlo vyperete i při nízkých teplotách.   

Rodinný rozpočet je důležitý, ale zdraví vašich dětí je ještě důležitější. Rozdíl několika korun nestojí za riziko. Vybírejte proto pro své děti kvalitní lepidla bez rozpouštědel.

Reklama