Prázdniny utekly jako voda a blíží se podzim. Děti si zvykají na školní režim a maminky s nimi pilně píší úkoly, připravují vydatné svačinky, ale také si lámou hlavu, jak se o své malé školáky co nejlépe postarat. Dny se pomalu krátí. Ráno vstáváme za tmy a odpoledne se stmívá čím dál tím dřív. Právě to s sebou přináší nejednu starost navíc. Jak zajistit, aby se vaše děti dostaly v pořádku do školy i ze školy. Snad příjde vhod 5 základních pravidel pro bezpečný pohyb dětí v dopravním provozu, které pro vás Chiquita připravila. Pro školáky má Chiquita navíc přichystaných 2 500 kšiltovek s ochranným blikacím světélkem, aby byli na silnici dobře vidět.

 

Co dál jako rodič udělat pro své dítě? Můžete svému dítěti pomoci osvojit si několik základních pravidel pro bezpečný pohyb v dopravním provozu a tím jej naučit chránit si vlastní život
a zdraví. Jaká jsou základní pravidla, které by vaše dítě mělo znát? Váš žlutý kamarád banán Chiquita vám poradí.

 

5 základních pravidel pro bezpečný pohyb dítěte v dopravním provozu při cestě do školy a ze školy,
ale také při odpoledních radovánkách s kamarády na kole nebo kolečkových bruslích:

1)         Vidět a být viděn! Vysvětlete vašemu malému školákovi zásadu, proč být vidět. Opatřete oblečení nebo školní tašku vašeho dítěte reflexními prvky. Dobře slouží odrazky nebo blikačky.

2)         Najděte bezpečnou cestu pro dítě do a ze školy. Tuto trasu s dítětem projděte a po cestě jej upozorněte na případná nebezpečí. Učte své dítě, aby při přecházení vozovky slepě nenásledovalo ostatní děti.

3)         Rozhlédni se a přejdi! Ukažte vašemu dítěti, jak se správně rozhlédnout než vstoupí
do vozovky. Nejdřív vlevo potom vpravo, a teprve nejede-li žádné vozidlo, může přejít nejkratší cestou vozovku.

4)         Vysvětlete dítěti zásady bezpečné cyklistiky. Nutnost používání bezpečnostních pomůcek jako jsou přilba a osvětlení. Upozorněte malého cyklistu, že je oproti autům na silnici mnohem více zranitelný.

5)         Vysvětlete svému dítěti, že skateboard, koloběžka a kolečkové brusle patří na hřiště, nikoli na chodník nebo na silnici.

Jako dárek pro vaše dítě a inspiraci pro vás Chiquita připravila 2 500 čepic s blikačkou. Veselá žlutá čepice s červenou blikající svítilnou zaručí, že vaše dítě v dopravním provozu nikdo nepřehlédne. Jak čepici získat? Zůčastněte se soutěže „Dejte si Chiquitu a budete vidět“, která bude probíhat od 24. září
do 29. října 2007 v prodejnách Hypernova a Albert. Každý týden se bude soutěžit
o 500 čepic. Pravidla soutěže naleznete od 17. září 2007 na www.chiquita.cz

Reklama