Je tady hojně využíván jak v kosmetickém tak i ve farmaceutickém průmyslu. Potkáte se tu s léčivým kořenem lékořicí, který znáte v podobě různých bonbonů či léků na léčbu dýchacích cest. Neméně oblíbené jako suvenýr jsou chili papričky, extra virgine olivový olej a víno. Tím se opájeli i hrdinové olympijských her.
5b45c02cbffceobrazek.jpg

Kalábrie vzdálená od České republiky 2000 kilometrů, patřila k nejchudším regionům Evropy. Není tady průmysl a obživu zajišťuje obyvatelům především zemědělství. Je hodně hornatá, ale jsou tu
dlouhé a klidné pláže. Cestovní kancelář EXIM Tours pro své klienty pronajímá hotelové kapacity hlavně na Tyrhénském pobřeží, plném  skalisek, útesů a moře které si nezadá s Karibikem. Pohodu
a dobré koupání poskytují zákoutí, která ještě nejsou přeplněna lidmi. Poklid italského venkova podtrhuje každodenní siesta. Na několik hodin po poledni upadá celá země do “hibernace“.
5b45c03ab1877obrazek.jpg

„Je to naprosto bezpečná destinace. Obecně je možné říct ,že je tady velmi nízká kriminalita. Jejímu pobřeží se vyhýbají imigranti. V tom je Kalábrie bezkonkurenční,“ říká Eva Otčenášková ,delegátka EXIM Tours.

Oblíbeným výletním místem je městečko Pizzo. “Narodila“ se tady proslulá zmrzlina tartuffo. Jde o kouli oříškovo-čokoládové zmrzliny s tekutým čokoládovým krémem uvnitř, posypanou kakaovým práškem. Za pozornost stojí také jeskyně Piedigrotta plná zdobných soch. Náročnější návštěvníci se mohou vydat za dosud činnou sopkou Stromboli či na blízkou Sicílii.
5b45c043d7f2eobrazek.jpg

Pro informaci uvádíme několik aktuálních cen které by vás mohly zajímat: pivo 3-4 euro, láhev vína 3-6 euro, pizza 4-9 euro, voda 0,5 euro/l, zmrzlina 2 euro, káva 0,8 euro, kapučino 1 euro, tartuffo 5,5 euro, jídlo v restauraci cca 6-10 euro, steak z ryby pesce spada 10-12 euro.

KALÁBRIE - KARIBIK V EVROPĚ!

Kalábrie patří mezi nejžádanější turistické oblasti celého Středomoří. Idylicky krásnou krajinu s překrásnými přírodními scenériemi i majestátními horami v nejjižnější části Apeninského poloostrova umocňuje smaragdově průzračná mořská voda, která se řadí k nejčistším v Evropě. Odpočiňte si ve stínu pomerančovníků a citrónovníků se skleničkou výtečného italského vína či ochutnejte místní gastronomické speciality.

Tipy na zajímavé zájezdy najdete na této stránce.