Trápí vás potravinová alergie, musíte dodržovat bezlepkovou dietu, nebo chcete jen odlehčit svému trávení? Pak pro vás máme několik chutných tipů na pečivo, které je připraveno přímo pro vás. Uvidíte, že i v těchto případech můžete jíst to, co vám bude chutnat!

Je pro vás nákup potravin bez lepku problém? Už se nemusíte spoléhat jen na specializované obchody, bezlepkové pečivo najdete v síti běžných obchodů - na takové produkty se nyní zaměřila značka Penam. Bezlepkové pečivo (v nabídce je chléb, muffiny a bagetky) je vyrobeno z kukuřice nebo extrudované pšenice, kdy je lepek vyloučen z této obiloviny pomocí moderní technologie. Výrobky s označením „Bezlepek“ jsou navíc vyráběny v samostatné pekárně a nehrozí tak kontaminace jinými lepkovými produkty. Zjistili jsme pro vás, že Penam je dodává do Marka, Billy, Globusu, Kauflandu, Flopu i Enapa.

Co můžete ochutnat?

PenamChléb Bezlepek 400 g je vyroben z kukuřičné mouky a zabalen do ochranné atmosféry, díky níž má delší trvanlivost. Výborně se hodí jako základ pro snídaně - namažete-li ho např. bezlepkovým džemem, určitě si pochutnáte. Pro vybíravé je v nabídce také Bezlepkový chlebíček tmavý 300 g, který zajímavě zpestří váš jídelníček.

PenamBezlepkové bagetky 200gse skvěle hodí jako příloha k salátům či teplým bezlepkovým pokrmům. Můžete si vybrat mezi světlou či tmavou variantou. Díky praktické velikosti jsou vhodné i pro přípravu svačin, sendvičů či obložených chlebíčků.

PenamMuffiny Bezlepek 220 g jsou sladkou variantou pro ty, kdo drží bezlepkovou dietu, nebo chtějí mlsat bezlepkově. Vybírat můžete ze čtyř variant: klasické, kakaové, ananasové a s čokopecičkami. Výborné jsou například k odpolední kávě.

Vidíte, i bezlepková dieta může být chutná a pestrá! Více najdete na www.penam.cz a na http://www.penam.cz/cs/svet-penam/press-aktuality/pochutnat-si-muzete-i-bez-lepku.html

Mnoho lidí si pod bezlepkovou dietou představí naprosté vynechání pečiva, protože obsahuje nejvíce lepku z běžných potravin, přitom to vůbec není nutné. Stačí si vybrat to správné.

Co je bezlepková dieta?

Základem bezlepkové diety jsou obiloviny, které neobsahují lepek díky technologickému procesu zpracování, anebo výrobky z přirozeně bezlepkových materiálů. Pro výrobu bezlepkového pečiva je možné používat proso, kukuřici, rýži, laskavec, pohanku, sojové boby či kaštany. Důležitý je tedy správný výběr potravin. Bezlepková dieta znamená vyřazení všech potravin, které jsou vyrobeny z obilnin obsahujících lepek (žito, pšenice, oves, špalda, ječmen). Navíc je třeba se vyvarovat všeho, co obsahuje i stopové množství lepku, tedy přídatných látek jako jsou např. škroby, koření a sójové omáčky.

Netrpíte celiakií?

Diagnostikovaných celiatiků je v ČR cca 5 000, dle odborných odhadů je však diagnostikováno pouze cca 10-15 %. V ČR tedy trpí celiakií více jak 50 000 lidí, kteří nejsou diagnostikováni - víte, že se tento problém netýká zrovna vás? Jak poznáte, že trpíte celiakií? Zde je odkaz na oficiální stránky Sdružení celiaků České republiky: http://www.celiac.cz/default.aspx?article=3

Reklama