Celiakie není jednoduchá nemoc. Ten kdo jí trpí, musí dodržovat velice přísnou dietu, s vyloučením i minimálního množství lepku.

bezlepkové sladké knedlíky

Zhruba před patnácti lety jsem měla doma celiaka i já. Svému bývalému manželovi jsem vařila, pekla a vymýšlela co možná nejchutnější bezlepková jídla. Od té doby se ale mnohé změnilo. Dříve jsme pro mouku jezdili sto kilometrů do Brna, do prodejny, kde se dala koupit s využitím dotace pro celiaky. Prodejen se zdravou výživou bylo pomálu a bezlepkovou mouku v nich většinou neprodávali.

Dnes bez problémů seženete bezlepkovou mouku i v supermarketech. A výbornou. Prodejny se zdravou výživou nabízejí nejen bezlepkové směsi, ale třeba i výbornou rýžovou nebo kukuřičnou mouku, které jsou z přirozeně bezlepkových surovin. Přesto je nutné při nákupu pro celiaka hledat na potravinách symbol přeškrtnutého klasu, který značí právě bezlepkové výrobky.

celiakie

 

Pro celiaka už nevařím, ale moje kamarádka Lenka, která má dceru s tímto onemocněním, se v poslední době v kuchyni pěkně rozjela. Peče domácí bezlepkový chléb a vyrábí nejrůznější pamlsky. Vypadají nejen krásně, ale také chutnají skoro jako „normální“.

Dnešní sladké knedlíky měli celá rodina jako dezert po obědě a pochutnávala si nejen bezlepková dcera Gabča, ale úplně všichni.

bezlepkové knedlíky

Suroviny

  • 360 g mouky (Schär Bread - Mix)
  • 225 ml mléka
  • 1 vajíčko
  • 1/2 kostky droždí
  • 1 lžička soli
  • 4 lžičky cukru
  • ovoce - třeba jahody, švestky, meruňky

Postup

Z droždí, trochy vlažného mléka a cukru umícháme směs na kvásek, kterou necháme na teplém místě pěkně vzejít. Na kvásku budou velké bubliny. Smícháme mouku se zbytkem mléka, kváskem, vajíčkem a solí.

Vypracujeme hladké nelepivé těsto, které necháme na teplém místě kynout asi 45 minut.

Z těsta oddělujeme kousky, které roztáhneme prsty na placku. Do každého kousku zabalíme ovoce, pořádně stiskneme a uválíme, aby nebyl vidět spoj.

Knedlíky pomažeme olejem a necháme vařit v páře 25 minut. Zbylé ovoce můžeme povařit na sladkou omáčku, kterou knedlíky ozdobíme.

Výborné jsou s lehce oslazenou zakysanou smetanou.

Tip na mouku - tahle mouka je výborná na kynutá těsta.

bezlepková mouka

Dobrou chuť přeje Lenka.

Reklama