hrachové krekry

Máte doma celiaka nebo chcete jen jíst trochu zdravěji? Vyzkoušejte jednoduchý recept na zdravé slané mlsání. Hrachové krekry koupíte v obchodech se zdravou výživou. My vás naučíme, jak si je upéct doma.

Hrachovou mouku seženete také v obchodech se zdravou výživou. Když máte doma mlýnek na luštěniny a obilí, můžete si ji za pár minut namlít doma, pěkně čerstvou. Na tento recept jsme použili žlutý půlený hrách. Mouku jsme mleli najemno. Krekry jsme ochutili mákem, můžete však použít cokoliv, co vás napadne. Sušená rajčata, chilli, kmín, medvědí česnek, papriku. Prostě co máte rádi.

U nás doma s čerstvou moukou nejen z hrachu, ale často především ze špaldy nebo žita, pomáhá šikovný nástavec na kuchyňské roboty ETA. Jednoduše ho nacvaknu do přední části robota, zvolím si, jak hrubou mouku chci namlít a otočím kolečkem. Je to snadné, potom už jen sypu připravenou surovinu a mám krásnou čerstvou mouku.

Celozrnná mouka je kvalitnější, když si ji melete čerstvou, ne do zásoby. Právě proto se hodí mít tento mlýnek doma.

Eta

Suroviny

200 g hrachové mouky

50 g Hery máslová příchuť

70 g studené vody

1 lžička soli

30 g máku

Postup

Ze všech surovin vypracujte tuhé nelepivé těsto. Vyválejte na tenkou placku a vykrajujte tvary. Naskládejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte na 170 °C, 15 minut.

Nechejte do druhého dne vychladnout.

hrachové krekry

Dobrou chuť přeje Elly.

Máte chuť upéct si ještě jiné slané pamlsky k televizi? Máme pro vás pár receptů...

tyčinky

domácí křupavé tyčinky

silvestrovské krekry

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, Jana Nováková

Reklama