Pacienti trpící celiakií, nesnášenlivostí lepku nebo duhringovou dermatitidou (kožní projev celiakie) jsou nuceni dodržovat celý život bezlepkovou dietu - stravu, z níž jsou vyřazeny veškeré potraviny obsahující lepek.

Lepek je směs bílkovin obsažená v obilných zrnech. Právě na jednu z těchto bílkovin vzniká u určitých lidí nesnášenlivost. Proto tito lidé musí ze své stravy vyloučit pšenici, žito, ječmen a oves. Samozřejmě také výrobky z těchto obilovin. Nevhodné jsou zejména klasické druhy pečiva, mouka, domácí pečivo z běžné mouky, pizza, těstoviny, kroupy, krupice, vločky z nevhodných obilovin, müsli, atd.  

Člověk, který drží bezlepkovou dietu může bez obav kupovat potraviny označené přeškrtnutým obilným klasem. Ten je mezinárodním symbolem pro potraviny neobsahující lepek. U ostatních, běžných, potravin si musí VŽDY dávat pozor na složení. I potravina, která se zdánlivě tváří jako bezlepková, může lepek obsahovat. 

Pozor si musíte dávat především na sáčkové polévky, kupované omáčky, zmrzlinu, cukrovinky, pudinky a kypřící prášky, uzeniny, konzervy, kečupy, majonézy, hořčice, dresinky, atd. Vždycky je lepší si u všech potravin důkladně pročíst složení výrobku.

Na stránkách www.coeliac.cz můžete najít prohlášení výrobců, které jejich výrobky jsou bezlepkové, i když nejsou přednostně určeny pro lidi držící bezlepkovou dietu. Tady: http://coeliac.cz/prohlaseni-vyrobcu

Potraviny, které jsou zaručeně bezlepkové: brambory, rýže, pohanka, sója, kukuřice, amarant, proso, luštěniny, ořechy, semena, mléko a mléčné výrobky, čistá šunka, maso, vejce, ovoce a zelenina.

Lidem, kteří dodržují bezlepkovou dietu chybí nejvíce asi klasické pečivo. Pečivo z mouky bez lepku není nikdy úplně stejné jako to lepkové. Ovšem, při troše cviku, i vy časem vytvoříte výborné domácí pečivo. Pomoci vám při tom může domácí  pekárna, která přípravu bezlepkového pečiva velice ulehčí. Ve větších městech je možnost objednání a zakoupení bezlepkového pečiva, které je k dostání ve speciálních obchodech se zdravou výživou nebo v některých pekárnách. Tento chleba bývá většinou "jako normální". 

Pokud si chcete ulehčit práci s vařením, vymýšlejte taková jídla, kdy se dá základ rozvařit společný pro celou rodinu a pro vašeho celiaka oddělíte jeho porci, kterou upravíte speciální moukou nebo jinými přísadami. Ostatním členům rodiny dodělejte jídlo běžným způsobem.

U bezlepkové diety je dost velkým problémem finanční stránka. Bezlepkové potraviny jsou dost drahé a v současné době už také neexistuje celoplošná dotace 2000 Kč na rok.                

   
Reklama