Běhání mě baví, jsem více méně rekreační běžec, který má rád svoji pohodu, odběhne si své, poplácá se a těší se na relax. Střídám prostředí, kde běhám, baví mě rozmanitost. Takže se proběhnu po betonu, po asfaltu, po louce a v poslední době také hodně v lese po lesních terénech. Běhání v létě v lese má své výhody, je tam stín, můžu vnímat jeho vůni, nejsem na přímém slunci a ocení to i moje nohy a klouby, protože dopad je jiný než na tvrdém povrchu.

Běhám hodně na pohodu. Mám své tempo, běhání je pro mě pravidelná „čistírna hlavy“. Není nic lepšího, než se odreagovat pohybem. K tomu potřebuji dobré pohodlné oblečení, které odvádí pot a nikde neškrtí a dobré boty, ve kterých se cítím v terénu bezpečně.

S během samozřejmě souvisí i výběr bot. Mít špatné boty na běh, to nechcete. Je to pro mě hodně důležité, dobré boty už mě zachránily od mnoha nepříjemností jako jsou otlaky, puchýře, bolest achilovky nebo bolest holení. Takže i pro pohodové běhy v náročnějším lesním terénu je dobré mít boty, které jsou vhodné pro běhání na nezpěvněných cestách, po kořenech a po štěrku či kamení.

64d0c33629c53obrazek.png

Proto jsem se těšila na nové CRAFT PRO Endurance Trail, které jsou jako stvořené pro běhání v lese. Jak se mi líbí?
 
První věcí je design. Červená výrazná barva je opravdu nepřehlédnutelná a úplně jsem se do ní zamilovala. Boty mají styl, který mi sedí. A musím uznat, že na to, jak působí robustně zvenčí, jsou po nazutí dost lehké. To mě mile překvapilo. Zároveň drží perfektně tvar a noha je v nich opravdu napevno, kdo má tedy radši svoje volné pohodlíčko, bude se v nich trochu tísnit. Mně to takto vyhovuje, protože když běháte v přírodě, potřebujete se spolehnout na bezpečí při došlapech a nerovnostech. A základem jsou právě pevné boty. Perfektní je, že v přední části boty je dost místa na pohodlí prstů, protože když běhám po lesních cestách delší tratě, je pro mě důležité cítit se v pohodě. Velmi dobrou zprávou pro mě bylo také to, že jsem po prvních výbězích v testovaných botách neřešila to, že bych cítila achilovku nebo lehké nepohodlí. Boty mi dobře sedly.

64d0c3628ea69blobid0.png
 
Bota je to skutečně hodně pevná, ale po zkušenosti musím říci, že dopady jsou měkké, mezipodešev boty je velmi kvalitně vystlána. Bota má svižný odpich díky energetické pěně PX foam. Vyšší měkkost je dostatečně šetrná k chodidlům a achilovkám a tvar boty nutí k dopadu na střed chodidla. Mám z nich velmi dobrý pocit. Když v nich běhám po lese, cítím se bezpečně. Doporučuji si je před nákupem vyzkoušet, aby vám dobře seděly. Znáte to, boty na běh a do hor potřebujete vždy o trochu větší, aby dobře seděly.

64d0c37d5f1feobrazek.png
 
Závěrem tedy: Skvěle vypadající, funkční velmi pevná bota určená do terénu, která nabízí i skvělý design. Pro zkušené běžce, kteří mají rádi drsnější terén a pevnější boty :). Pro ženy, které chtějí být i při sportu a běhu v terénu stylové, jsou přímo ideální. Ráda vám je doporučím!

64c7b718ab851obrazek.png
 
Upřesnění parametrů běžeckých bot CRAFT PRO Endurance Trail

  • Váha: 255 g (UK5)
  • Drop: 9 mm
  • Výška tlumení ve špičce: 25 mm
  • Výška tlumení v patě: 34 mm
  • Cena:  3.850 Kč

Podívejte se na Videorecenzi CRAFT PRO Endurance TRAIL

Trailový koncept CRAFT PRO Endurance Trail přináší novou úroveň citlivosti pro opravdové trailové běžce. Mezipodešev s pěnou Px Foam™ je navržena pro výbušný odraz ze špičky a měkký dopad při každém kroku. Středně vysoká podešev poskytuje skvělý grip v mírném terénu stejně jako na silnici a na čemkoli mezi tím. Každá část této nové boty byla pečlivě designována, aby poskytovala maximální energii v různých terénech. Meshový bezešvý svršek spolupracuje s nohou a poskytuje pohodlí a podporu při každém rychlém kroku. PRO Endurance Trail poskytuje čistý výkon v terénu při zachování jednoduchého designu.

Svršek boty je jednodílný. Stélka je tvarována pro vysoký komfort a zároveň snížení hmotnosti. Noha běžce velmi dobře drží v patní a střední části chodidla a prsty mají dostatek místa v přední části boty. Vynikající odraz zajišťuje Px Foam™ .

Více najdete craft.vavrys.cz64c7b72c1371aobrazek.png
 

Naše články:

Reklama