Na zítřek 22. ledna je nedaleko od Brna v okrese Blansko (samotné město Blansko bylo povýšeno na město až v roce 1905 císařem Františkem Josefem I.) připraven jubilejní 25. ročník zimního lyžařského přejezdu nazvaného Krajem pod Kojálem.

Z tělocvičny TJ Rakovec Kotvrdovice se dá vyjet mezi půl devátou a jedenáctou hodinou. Pokud to sněhové podmínky dovolí, budou připraveny trasy o délce 15, 25 nebo 35 kilometrů.

Ale ani v případě, že počasí nebude lyžařům přát, není třeba házet flintu do žita. Pořadatelé pro tento případ připraví dvě pěší trasy dlouhé nejvýše 25 kilometrů. Kdo se nebude moci rozhodnout, ať si radši vezme lyže sebou, může si je bez problémů nechat na startu v úschově.

Ať už se zítra půjde pěšky nebo na běžkách, pořadatelé připravili na trasách i v cíli dostatek občerstvení. Bez problémů je i doprava do obce Kotvrdovice, která se nachází na sever od Brna. Z Brna se dá jet integrovanou autobusovou dopravou ze Staré osady. Autobus odjíždí v 6h19 nebo ještě lépe v 8h16. Dopravu zpět je možné řešit obdobně.

Přejeme tedy s Klubem českých turistů na trasách dostatek sněhu a lépe než dobře namazané lyže.  

 
Reklama