kone

Slavná dcera ještě slavnějšího „brouka“ patří mezi uznávané světové návrhářky. Od dob, kdy opustila značku Chloé a vydala se na samostatnou dráhu, se její rukopis vytříbil a stal se nezaměnitelným. Podívejte se na její jarní kolekci inspirovanou koňmi.

Její modely se vyznačují minimalismem, střihovou originalitou, ale i nápaditými vzory. Pro inspiraci na kolekci jaro/léto 2016 nemusela chodit daleko. Zvolila si svou velkou lásku - koně, s nimiž jako dítě vyrůstala. Nejraději má koně divoké, nespoutané, v pohybu. Tak nejlépe vynikne jejich krása a elegance.

konePokud znáte alespoň trochu tvorbu této návrhářky, jistě vám neušlo, že to není poprvé, co se tato nádherná zvířata ocitla na jejích modelech. A máte nejen pravdu, ale také pochvalu za postřeh a znalosti. Ano, jedna z jejích ikonických kolekcí, kterou vytvořila ještě ve spolupráci s Chloé, se koňmi také inspirovala. Ale byli zobrazeni realisticky. Fototiskem přeneseným na látku.

Viz obrázek vedle z jarní kolekce Chloé 2001.

Tentokrát zvolila stylizovanou velmi zjednodušenou kresbu v černobílé barevnosti a stejné téma tak pojala nově a opět originálně.

Siluety vzpínajících se koní použila nejen celoplošně na látkách, ale i v detailech v podobě aplikací. Velmi efektně působí černí koně na bílém transparentním lemu šatů. Koníci jakoby se vznášeli v prostoru.

Bílí koně zrcadlově obrácení proti sobě se zase vyjímají na sportovních bundách a mikinách.

Pro mnohé z vás to bude zřejmě hodně divoké a takřka nenositelné, ale  pro nás, milovnice koní, je tato kolekce půvabná a originální.

Jak se vám líbí?

Foto: facebook StellaMcCartney

Na závěr jedna zajímavost: Stela McCartney nezůstává jen u šatů. Před časem se pustila dokonce do „sochařiny“ a navrhla éterickou vznášející se plastiku koně z krystalů Swarovski.

Čtěte také:

Reklama