za5.jpg
Foto: archiv Běhej lesy

Běhy jsou situovány v opravdu krásných lokalitách. Běžci se s Běhej lesy podívají do unikátních míst na těch nejkrásnějších místech České republiky. V redakci máme oblíbené dva závody, a to jsou lokality Brd a Karlštejna. Je to krásné se proběhnout se v těsné blízkosti lomu Amerika, který je běžně zavřený nebo po lesních cestách Brd. Každý závod, každá trasa nabízí jedinečný zážitek, kdy běžíte, a ještě se kocháte krásou přírody.

Na závody jsme již přihlášení a moc se těšíme!

za3.jpg
Foto: archiv Běhej lesy

Co pro návštěvníky a běžce připravili organizátoři závodů nového? Myslíme, že jednou z nejzajímavějších novinek je zbrusu nové ekologické značení tras, díky kterému v lese nezůstane po závodech ani stopa, novinek je ale mnohem více.

Revoluční ekologické značení a medaile z přírodních materiálů

Les a jeho stav čistota je pro Běhej lesy velmi důležitá. Proto ve spolupráci s Generali Investments CEE přichází organizátoři s něčím, co tu ještě nikdy nebylo. Jedná se o dokonale rozložitelné ekologické značení závodních tras z materiálu Solubag, který lze používat opakovaně. A tak je to i plánované, opakované použití využijí pořadatelé tak dlouho, dokud se jim doslova nerozpustí pod rukama, což se v přírodě stane dle slov výrobce již po 180 dnech. Dobrou zprávou je, že se jedná se o speciálně vyrobený a upravený polyvinylalkohol (PVA), který je z přírodních zdrojů a včetně potisku je zcela netoxický. Pokud by přesto náhodou kousek značení v lese zůstal, zbydou z něj pouze takové látky, které se v půdě již přirozeně nacházejí.

62626e3c5b059obrazek.jpg
Foto: archiv Běhej lesy

Závodníci také již brzy budou moci ocenit novou, 100% ekologickou medaili. Medaile jsou vyrobeny z čistě přírodního materiálu EcoC z kvalitních celulozových vláken bez chemických přísad, pojiva nebo bělidla. Takže jsou naprosto biologicky odbouratelné. Díky zpracování za použití různých teplot a tlaků je materiál uhlíkově neutrální, což spolu se 100% biologickou odbouratelností znamená, že je absolutně bez dopadu na přírodu. Pokud vám záleží na přírodě, určitě budete mít z takové medaile velmi dobrý pocit.

Průběžná a výsledná data každého závodníka

blobid0.jpg
Foto: archiv Běhej lesy

Nejdůležitější informací jak pro závodníky, tak pro pořadatelé seriálu Běhej lesy jsou průběžná a výsledná data, statistiky jednotlivých běhů a jejich vyhodnocení. Je super, že se na stránce s výsledky https://behejlesy.cz/behej-lesy-vysledky můžete velmi přehledně informovat o svých výkonech nebo o ostatních běžcích. V analýze výsledků vidíte u každého zaregistrovaného běžce jeho umístění podle různých filtrů jako je sezóna, kraj, věk, pohlaví, průměrnou rychlost, ale také možnost sdílení výsledků na své sociální sítě. Oceňuji i možnost vygenerování diplomu z jednotlivých závodů. Skvělou službou je i snadno dostupná složka s fotografiemi běžce z jednotlivých závodů. Tyto přehledné analýzy jsou skvělým komfortem pro každého závodníka a těším se, až je sama po svých závodech využiji. Stejně jako v minulém roce poděkování patří společnosti Generali Investments, díky které mohou být veškerá tato online data pro účastníky Běhej lesy zajišťována a zpracovávána.

Termíny jednotlivých závodů:

Běhej lesy Lednice 23.4.2022
Běhej lesy Karlštejn 21.5.2022
Běhej lesy Vysočina 4.6.2022
Běhej lesy Slavkovský les 25.6.2022
Běhej lesy Brdy 16.7.2022
Běhej lesy Bílá 6.8.2022
Běhej lesy Jizerská 27.8.2022
Běhej lesy Boletice 10.9.2022

Pokud máte rádi extra dlouhé trasy, pak vás potěší i další novinka: V rámci závodu Běhej lesy Lednice si můžete zaběhnout trasu dlouhou 45 km. Jestli se na to ale necítíte, pak si vyberte závod, na který máte síly – každý závod nabízí trasu kolem 12 km a delší kolem 22 km. Další dlouhé tratě nabízí závody 4. června na Běhej lesy Vysočina, 10. září na Běhej lesy Boletice nebo 27. srpna na vůbec nejdelší trase seriálu Běhej lesy Jizerská, ta kopíruje legendární lyžařský závod v Jizerských horách.  Samozřejmostí jsou součástí závodního dne i dětské závody či týmové soutěže. Vše najdete na Behejlesy.cz.

62626e5d1dbbablobid0.jpg
Foto: archiv Běhej lesy

Běžecký seriál ale není jen o běhu, ale také o zábavě a relaxu a zajímavostech spojených s během. Těšíme se, jak se v zázemí partnerů podíváme, co v letošním roce pro závodníky a jejich doprovod připravili. Je vždy super se občerstvit v nějakém stanu, nechat si změřit tep, popovídat si o tejpování nebo si vyzkoušet běžecké boty a případně si je i na závod půjčit a vyzkoušet je. Některé stany nabízejí doplňky stravy, energetické nápoje či možnost masáží. Partnerské stany tak doplňují kvalitu servisu, který závodníci mohou v čase závodů využít. Uznávám, že jsou často velmi kvalitně vybaveny a že mě jejich nabídka jako běžce baví.

Jedním ze stanů a zázemí, které si určitě nenecháme ujít, je stan Generali Investments, hlavního partnera závodu. Jaké aktivity v jejich stanu bude možné využít?

Tejpování

62626d5020ec8obrazek.jpg
Foto: archiv Běhej lesy

Odborné tejpování zajímá každého běžce. Pokud máte nějaký problém se svaly nebo jen preventivně chcete svaly ochránit, nechte se tady zatejpovat. Musím říct, že mě jako běžkyni to vždy pomohlo a je to pro mě i jistý pocit bezpečí, že bolavý sval má jistou ochranu a pomoc při výkonu.

Aktivity pro děti, soutěže a maskot lvíček

le1.jpg
Foto: Generali Investments

Pokud budete na závodech s dětmi, zapojte je do soutěží, které jsou určené dětem. Kreslení obrázků je bude bavit, a navíc si za každý obrázek odnesou malou odměnu, která je potěší. Děti i dospělí milují maskoty, se kterým se mohou vyfotit či pobavit. Letos, stejně jako minulý rok v zázemí závodů potkáte chlupatého lvíčka, můžete se s ním vyfotit a zapojit se do fotosoutěže.

62626e7225304obrazek.jpg
Foto: Generali Investments

Doplnění energie a relax

Pokud budete mít chuť, v tomto stanu si také můžete doplnit energii, k dispozici je např. hroznový cukr, ovoce nebo gumoví medvídci. Prostor je zároveň relax zónou, kde si můžete sednout a odpočinout.  Myslím, že stan určitě navštívíme a využijeme tyto zajímavé aktivity.
62626d023f627obrazek.jpg