Vždy se mi moc líbí, že se účastníci s Běhej lesy podívají do unikátních lokalit na těch nejkrásnějších místech České republiky. Mými oblíbenými jsou lokality Brd a Karlštejna, vždy si užívám, že se mohu podívat a proběhnout se v těsné blízkosti lomu Amerika, který je běžně zavřený. Každý závod, každá trasa nabízí jedinečný zážitek, kdy běžíte, a ještě se kocháte krásou přírody.
l1.jpg

Na závody jsme již přihlášení a moc se těšíme!

Mezi lákadla běžeckého seriálu pro všechny účastníky patří již tradičně uzavřený lom Velká Amerika a hrad Karlštejn, památka UNESCO – Lednicko-valtický areál, dříve uzavřený vojenský újezd v Brdech, rozmanitá trasa ve Žďárských vrších na Vysočině, zapomenutý lovecký zámeček Kladská ve Slavkovském lese, závod Běhej lesy Bílá v srdci Beskyd, kde závodníky vyveze na start lanovka, letní varianta Jizerské 50 s ultramaratonskou 50 km trasou nebo šumavská příroda na pomezí stále aktivního vojenského újezdu Boletice.

l2.jpgJe super, že si můžete vybrat trať, na kterou stačíte. Závody nabízí vždy kratší trasu kolem 10 kilometrů a delší variantu měřící zhruba 21 kilometrů. Samozřejmostí jsou pak i dětské závody či týmové soutěže. Novinkou pro sezonu 2021 jsou extra dlouhé trasy na závodech Běhej lesy Vysočina a Boletice. Takže i běžci, kteří milují pořádný výkon a dlouhou trať si přijdou na své. Vše najdete na https://behejlesy.cz/.

Nejdůležitější informací jak pro závodníky, tak pro pořadatelé seriálu Běhej lesy jsou průběžná a výsledná data, statistiky jednotlivých běhů a jejich vyhodnocení. Je super, že se na stránce s výsledky https://behejlesy.cz/behej-lesy-vysledky můžete velmi přehledně informovat o svých výkonech nebo o ostatních běžcích. V analýze výsledků vidíte u každého zaregistrovaného běžce jeho umístění podle různých filtrů jako je sezóna, kraj, věk, pohlaví, průměrnou rychlost, ale také možnost sdílení výsledků na své sociální sítě. Oceňuji i možnost vygenerování diplomu z jednotlivých závodů. Skvělou službou je i snadno dostupná složka s fotografiemi běžce z jednotlivých závodů. Tyto přehledné analýzy jsou skvělým komfortem pro každého závodníka a těším se, až je sama po svých závodech využiji. Poděkování patří společnosti Generali Investments, díky které mohou být veškerá tato online data pro účastníky Běhej lesy zajišťována a zpracovávána.

Základním kamenem naší práce v Generali Investments je schopnost dobře vyhodnocovat data. A právě to bychom chtěli nabídnout i všem účastníkům Běhej lesy, kterým dlouhodobě fandíme a potkáváme se s nimi na trati. Závodníci tak od nás získávají online analýzu výsledků, ze které se dozví například percentil udávající, kolik lidí zůstalo na trati za nimi, nebo jak se jejich forma vyvíjí v rámci sezóny. Věříme, že data sportovcům pomáhají ke zlepšení, stejně jako pomáhají nám. Jádrem našeho dlouholetého partnerství s Běhej lesy je ale především snaha vzít běžce ze silnic do přírody. Na čerstvý vzduch a ukázat jim kouzlo běhu v lese. A také společně s Běhej lesy učinit nejpřirozenější lidskou aktivitu, běh, tou nejvíce udržitelnou i na závodní trati,“ říká Marek Beneš, finanční ředitel společnosti Generali Investments CEE.

Seriál se těší oblibě běžců i široké veřejnosti a obdržel několik ocenění v rámci běžeckých závodů po celé republice. Jaké závody nás čekají v roce 2021?


Závodníci si jako každý rok užijí super atmosféru závodů a také kvalitní servis. Samozřejmostí jsou funkční trička ve speciálním designu Běhej lesy, bohatě zásobované občerstvovací stanice, závodní čísla s již zabudovaným nevratným číslem, dřevěné medaile v cíli, fotky a diplomy ze závodu ke stažení zdarma a mnoho dalšího.

Běžecký seriál ale není jen o běhu, ale také o zábavě a relaxu a zajímavostech spojených s během. Těšíme se, jak se v zázemí partnerů podíváme, co v letošním roce pro závodníky a jejich doprovod připravili. Je vždy super se občerstvit v nějakém stanu, nechat si změřit tep, popovídat si o tejpování nebo si vyzkoušet běžecké boty a případně si je i na závod půjčit a vyzkoušet je. Některé stany nabízejí doplňky stravy, energetické nápoje či možnost masáží. Partnerské stany tak doplňují kvalitu servisu, který závodníci mohou v čase závodů využít. Uznávám, že jsou často velmi kvalitně vybaveny a že mě jejich nabídka jako běžce baví.

Jedním ze stanů a zázemí, které si určitě nenecháme ujít, je stan Generali Investments, hlavního partnera závodu, v letošním roce oslaví tato společnost 30 let a fanoušci Běhej lesy se mají na co těšit. Jaké aktivity v jejich stanu bude možné využít?
60d9c91233bf0obrazek.png
Tejpování
Určitě budete moci využít odborné tejpování. Pokud máte nějaký problém se svaly nebo jen preventivně chcete svaly ochránit, nechte se tady zatejpovat. Musím říct, že mě jako běžkyni to vždy pomohlo a je to pro mě i jistý pocit bezpečí, že bolavý sval má jistou ochranu a pomoc při výkonu.

Aktivity pro děti, soutěže a maskot lvíček
Pokud budete na závodech s dětmi, zapojte je do soutěží, které jsou určené dětem. Kreslení obrázků je bude bavit, a navíc si za každý obrázek odnesou malou odměnu, kterou si mohou vybrat – míč, pastelky, bublifuk, karty, švihadlo nebo vtipné jo-jo. Děti i dospělí milují maskoty, se kterým se mohou vyfotit či pobavit. Takže letos v zázemí závodů potkáte milého lvíčka, můžete se s ním vyfotit a zapojit se do fotosoutěže.
l3.jpg

Doplnění energie a relax
Pokud budete mít chuť, v tomto stanu si také můžete doplnit energii, k dispozici je např. hroznový cukr, ovoce nebo gumoví medvídci. Prostor je zároveň relax zónou, kde si můžete sednout a odpočinout. 
Myslím, že stan určitě navštívíme a využijeme tyto zajímavé aktivity.
60d9c9779b77bblobid0.jpg
Další prospěšné aktivity spojené s ekologií a Běhej lesy
Běhej lesy jsou propojené s ekologií. Každým rokem přicházejí s dalšími novými projekty, které prospívají přírodě a šetří ji. Generali Investments se i v letošním roce jako hlavní partner podílí na zaštítění třídění odpadu a možnosti využití eko kelímků „speedcup“. Během jedné sezony na všech občerstvovačkách využijí běžci až 100 tisíc kelímků. Letos ale na trati nebude žádný plastový, jednorázový kelímek, tedy žádný odpad. Chytrým řešením jsou nové speedcupy. Jedná se o speciální kelímek, který má při závodech každý běžec u sebe a používá ho opakovaně. Je velmi lehký a skladný, takže při běhu závodníkům nepřekáží. U každé občerstvovací stanice běžcům brigádníci nalijí pití do těchto vlastních speedcupů, po vypití s ním běží běžci dál.  Mobilní kelímky – speedcupy, jsou vyrobené z termoplastického polyuretanu, díky kterému je možné je během okamžiku sbalit do kapsy či praktickým poutkem zavěsit na batoh, stejně tak si poradí jak s ledovými, tak i s teplými tekutinami do 60 stupňů.60d9c977b6293blobid1.jpg

Vadí vám pohozené odpadky v přírodě? Nenechává vás klidnými, když se jdete proběhnout po lese a narazíte na odpad, který v lese nemá co dělat? Pak máte možnost se zapojit do ploggingu, který ve spojení s Běhej lesy probíhá od března do září. Jedná o výběhy, kde nejde o rychlost nebo délku trasy, ale o pomoc přírodě. Při běhu zapojení dobrovolní běžci sbírají kolem trati v přírodě odpadky, které zde někdo vyhodil. S ploggingem vyrazí běžci do 42 míst po České republice, úspěšní sběrači mohou za svou aktivitu navíc získat i hodnotné odměny. V rámci březnové ploggingové výzvy byly pro nejúspěšnější sběrače připraveny chytré hodinky Garmin, které věnoval hlavní partner Běhej lesy společnost Generali Investmenst.  Více o možnostech zapojení se dozvíte ZDE.  Do této akce se také zapojili běžci, zaměstnanci Generali Investments, stejně tak i do ekologické výzvy „NELEŇ, ZELEŇ“, kdy za každých uběhnutých 15 km byl zasazený jeden strom. Tato měsíční výzva a iniciativa s Běhej lesy už proběhla letos v dubnu a květnu, dle pořadatelů běžeckého seriálu Běhej lesy je její pokračování v příštím roce ještě otevřené. Běžci uběhli 66 472 km a Česko se díky tomu zazelenalo o 4 431 nových stromů.

O ekologických aktivitách v rámci závodů Běhej lesy se dozvíte na této stránce.

Zároveň chystáme rozhovor se zástupci běžeckého seriálu Běhej lesy právě na téma propojení závodů s ekologií.

Co všechno pro ochranu přírody dělají a do čeho se mohou zapojit samotní běžci nebo jejich doprovod.

Jak se těšíte na závody? Na který se chystáte? My budeme určitě na Běhej lesy Brdy a Karlštejn. Těšte se na další články, které pro vás připravíme.
60d9c98f1289aobrazek.png

 

Reklama