Nedávno jsem psala o tom, že moje dcera je nadmíru opatrná a úrazy se nám vyhýbají. Uběhly tři týdny a přípravek Alfasilver, který jsem měla k vyzkoušení a otestování, jsme použili hned několikrát…

AlfaSilver

Škrábance, odřeniny, menší oděrky se staly součástí léta nejen čtyřleté Františky, ale i nás dospělých. Prvně jsem ho vlastně testovala na sobě. Do rodiny mé švagrové přibylo temperamentní štěně rozměrů připomínající Maxipsa Fíka. Roxy zatím nemluví a moc neposlouchá, ale hrát si chce s každým. Takto dopadly moje nohy po štěněčím dorážení. Na léto nic moc. Škrábance navíc štípaly.

škrábancepo ošetření

Škody jsem se snažila minimalizovat ještě ten večer. Rána se hezky zklidnila, zatáhla a ráno vypadala podstatně lépe.

druhý dendruhý den rána

Další týden nám dcera spadla v Německu na dětském hřišti z jezdící lanovky. Odřená záda a mokrý kapesník od slz k tomu. Vyčítala jsem si, že nemám sprej Alfasilver v batohu (lehce totiž chladí) a ošetřovali jsme až doma. Rychle a bez bolesti jsme vydesinfikovali ránu a druhý den byl již jen čerstvý stroupek.

Fany úraz

Následně jsem vyrážela na chalupu, kam jsem jela s dalšími čtyřmi kamarádkami a celkem osmi dětmi, jsem sprej přibalila též. A rovnou do našeho „výletního“ batohu. Společně s pláštěnkami, repelentem, lahví s vodou a papírovými či vlhčenými kapesníky je to nyní stálá výbava. Ani se neptejte, kolikrát jsme ho použili. Určitě to bylo jedno odřené koleno v Broumovských stěnách, škrábance při hledání pirátskou pokladu a rozbitý loket v Babiččině údolí… Tekuté stříbro ve spreji utišilo hodně slz. Přisoudili jsme mu totiž  zázračnou moc, která na děti fungovala, a ony si pak pro ošetření chodily samy.  

Alfasilver

AlfaSilver je minerální prášek bílé barvy ve spreji s 3% obsahem ionizovaného stříbra k bezbolestnému ošetření akutních a chronických ran.

  • Používá se na ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění, proleženin a podobně.
  • Udržuje okolní prostředí čisté, což napomáhá přirozenému průběhu hojení a ošetřenou oblast chrání před množením bakterií.
  • Přípravek přilne k místu, na nějž byl aplikován, nesklouzne z něj a lze ho snadno odstranit fyziologickým roztokem.

Více informací na www.alfasilver.cz

AlfaSilver je zdravotnický prostředek bez analgetických účinků.

Léto a drobné úrazy dětí: jak často je řešíte?

AlfaSilver první pomoc pro drobná poranění: Bezbolestné ošetření s ionizovaným stříbrem

Reklama