Přečtěte si poslední příspěvek k dnešnímu tématu: Zvířecí hrdinství. Svůj příběh nám do redakční pošty zaslala čtenářka Pavlína S., která zachraňuje zvířátka neustále. Žel jsou i zraněná zvířátka, která se zachránit nepodaří, jako jeden křeček...

Smutný příběh křečka, kterého se nepodařilo zachránit, ale i pár příběhů s veselejším koncem, si můžete přečíst v této (dnes poslední čtenářské) novince k tématu: Zvířecí hrdinství. Zaslala ji čtenářka Pavlína S.


Milá redakce a ženy-in,

přece jen jsem se rozhodla, že Vám něco málo napíšu.
Mám pocit, že bez zvířat by byl tenhle svět neúnosný, protože když přijde člověk večer domů ze školy/práce, tak kontakt s nějakým živým tvorečkem, který nás má rád, hned den vylepší, ať už byl jakkoliv hrozný.
Proto zachraňuji co se dá. Už na základní škole jsem v zimních měsících přinášela ze školního areálu zatoulané malé ježky, které jsme pak odvážely k jedné paní, co se o ně stará. Na jaře jsme si je zase vyzvedly a vypustily je na chatě.

Příběhů, kdy jsem zachránila nějaké zvíře, mám mnoho. Někdy mám dojem, že se ztrácejí zrovna tam, kde jsem já, protože snad vycítí, že mi nejsou lhostejná. :)

Za poslední dva roky, jsem zahraňovala hned několik zvířat.
Jedním z nich, byl křeček, který v létě běhal po silnici. Měl pochroumanou hlavičku a byl trochu od krve. Zřejmě si s ním pohrála kočka, ale povedlo se mu utéct. Samozřejmě jsem ho nemohla nechat na místě. Také proto, že přihlížející už ho chtěli nějakým rychlým způsobem zlikvidovat, aby se netrápil. Odnesla jsem ho domů a dala do bedýnky po našem bývalém křečíkovi. Pravidelně jsme navštěvovali veterinu, ránu čistili a za pár dní se začínala docela hezky hojit. Bohužel nevím, jak byl křečík starý a tak do měsíce umřel. Doma jsme to sice obrečeli, ale určitě ocenil naši snahu.

Ale staly se mi i příběhy se šťastnějším koncem.

Nedávno se mi povedlo úspěšně zachránit dva pejsky.

Jeden se toulal po sídlišti a neměl se k návratu domů. Byla jsem zrovna s naší kavalírkou venku, takže jsme čekaly, jestli se objeví nějaký majitel. Když nikdo nešel, tak jsem zavolala na číslo, které měl pejsek napsané na obojku. Dovolala jsem se a za chvilku už si pro něj došel pán, který ho nechal čekat před obchodem a pak ho nemohl najít.

Dalším "úlovkem" byl menší flekatý pejsek, který běhal po silnici a také nikde žádný pán či panička. I přes astma, jsem za pejskem běžela co to šlo a nakonec ho doběhla. Seděl před jednou bytovkou a nebránil se, když jsem si chtěla opsat číslo z obojku. Všimla jsem si, že na mě ale z jednoho okna někdo dívá. Paní mi řekla, že je to psíček sousedů, kteří ho zdědily po majitelce, která zemřela. Pejska jsem tedy předala a byla ráda, že ho nic nezajelo.

Ovšem zachraňování jsem se nevzdávala ani mimo republiku. Jednou, když jsem byla na Krétě jsme přímo v hl. městě viděli malého pštrosa, který stál opuštěně na ulici. Nějakou chvíli jsme čekali jestli si ho někdo všimne nebo pro něj dojde. A asi po 10ti minutách najednou vyšla z domu paní, chytla pštrosa pod ruku a šla.

Ale když se vrátím zpět do našich končin, zachraňovala jsem i kočky, kachnu, psy a ještě další zvěř, ale psát příběhy o všech by zabralo moc místa.

Závěrem si můžu jenom přát, aby většina příhod měla šťastný konec a ztracená nebo zatoulaná zvířata našla hodné majitele. Ať už své nebo původní. :)

Pavlína S.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zvířecí hrdinství

  • Zachránilo vás někdy zvíře?
  • Zachránila jste někdy zvíře?
  • Viděla jste někdy zachraňovat zvíře jiné zvíře?

To byly otázky, na které jste dnes posílaly své příspěvky, milé čtenářky. Téma dne tímto příspěvkem končí, která z vás se může těšit na hezký dárek: kočičí krmivo Purina ONE Natural Balance a knížku Mořská (nejen) kuchařka z nakladatelství Grada, to se dozvíte v 16.00 hodin, kdy uveřejníme poslední dnešní novinku s vyhlášením tohoto tématu a soutěže: Bláznivý sníh.

purina

Reklama