Naše čtenářka s nickem Glady nepoužívá make-up, ani pudr, ale oči a rty si zdůrazní vždycky. Ve svém příspěvku na dnešní téma zavzpomíná i na své první líčící pokusy. Jak dapadly, to už se dočtete v této novince

Dobrý den, milé ženy-in. Dnes máme téma vskutku ženské. Neznám ve svém okolí ženu, která by se nezkrášlovala alespoň použitím rtěnky. Znám ale taky několik takových, které mi připadají „zmalované“ jako abstraktní plakát, tento typ tedy opravdu nemusím.

I když vstávám o půl páté ráno, nikdy neodejdu do práce, aniž bych si nenalíčila oči. Make-up nepoužívám, mám pocit, že přes něj moje pleť nedýchá, nepoužívám ani pudr. Takže každé ráno v koupelně stejný rituál. Po pečlivém vyčistění pleti nanesu denní krém a podle toho v jaké barvě se budu oblékat, nanesu oční stíny, řasy zvýrazním řasenkou. Protože nemám příliš výrazné a dlouhé řasy, používám prodlužující řasenku. Bez toho, abych si nalíčila oči bych se necítila dobře.   Těsně před odchodem se ještě trošku „přišmrncnu“ rtěnkou.

První moje pokusy o líčení proběhly v mých asi deseti letech. Chodívaly jsme jednou týdně s kámoškama cvičit tzv. do sokola. Po cvičení jsme si sedly na autobusovou zastávku, která byla blízko tělocvičny. Tam jsme probíraly všechny naše holčičí věci a taky jsme vyzkoušely první líčení. Protože žádná z nás nevlastnila oční stíny (to bychom to doma schytaly) používaly jsme suché pastely. Dneska se divím, že jsme se z toho neopupínkovaly.

Jasně, že dřív než jsem dorazila domů, tak jsem si svoje pečlivě nalíčené oči důkladně otřela ať nikdo nic nepozná. Jednou, protože jsme čekali návštěvu, sestru mé babičky, jsem tak spěchala domů, že jsem prostě zapomněla na svoje nabarvená oční víčka. Přivítala jsem se s návštěvou a „teta Barka“ , tak jsme ji říkali (jmenovala se Barbora), hned na mně : „Ivanko, ty máš tak pěkně namalované očička „ . Jo teta Barka byla z krajského města  (ne jako my z vesnice), tak měla pro holčičí parádu více pochopení. O poznání méně pochopení projevila moje matka a já  musela  přetrpět přednášku, o tom, že na takové věci mám ještě spoustu času.

Malovat oči jsem si  začala  oficiálně (s tichým skřípěným zubů mé matky) asi ve druhém ročníku na střední škole. Muselo to být ale líčení vskutku decentní. I tehdy jsem v úpravě zevnějšku zkusila nějaké experimenty.  Mohla jsem si to dovolit, protože když jsem se chystala do školy, byla mamka už v práci. Třeba jsem si koupila umělé řasy a ty jsem si nalepila. Připadala jsem si jako mrkací panenka a zdálo se mi, že vypadám světově.  Ten pocit mi vydržel do té doby, než mi při zkoušení před tabulí jedna řasa prostě upadla a já ji lovila po zemi.

Dnes už žádné experimenty nezkouším a řídím pravidlem, že i v líčení je méně někdy více.

glady

Milá glady, upadlá řasa u tabule...to musela být strašná legrace pro spolužáky

Text nebyl redakčně upraven

Jak a čím si líčíte oči vy, milé ženy-in?

  • Vystačíte si pouze s kajalovou tužkou?
  • Nedáte dopustit na řasenku? Jakou používáte? Prodlužující, zhušťující, natáčecí?
  • Umíte si nalíčit linky? Čím si je malujete? Nosíte je denně, nebo je k výjimečným příležitostem?
  • Už jste si někdy nelepila umělé řasy? Nechala si je „nastavit“ nebo obarvit u kosmetičky?
  • Jak jste byla spokojená?
  • Máte nějakou vtipnou příhodu s malováním očí?
  • Vzpomenete si, kdy jste si svá kukadla poprvé zkrášlila?

Napište mi. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A co můžete získat za svůj příspěvek?

a

Balíček obsahuje dekorativní kosmetiku na oči od Avonu a jako bonus malý tester nové vůně Ungaro

Reklama