Svíčky patří k vánoční výzdobě a rádi si je zapálíme i na podzim, jakmile se dny začnou zkracovat a temné podvečery prodlužovat. Vonnou svíčkou si chceme provonět domov a zároveň do něj vnést trochu světla. Typů svíček je celá řada, a dokonce si je můžete sami doma vyrobit.

Vyrobit svíčky je lehčí, než byste čekali


Foto: Shutterstock

Až bude někdy venku ošklivě, vytvořte si doma kreativní dílničku a pusťte se do výroby svíček.  Stačí si pořídit vosk, skleněné nádoby a knoty. Do skleněné nádoby dáte knot (ideálně ho uvážete ke špejli a tuto špejli položíte přes vrch nádoby), vosk rozehřejete, můžete do něj přidat barvivo nebo vonné esence. Nakonec vosk nalijete do skleničky a počkáte, než ztuhne. Dovnitř se dají přidat kávová zrna, sušené květiny, barevné voskové pecičky a jiné dekorativní prvky.

Snadná je i výroba svíčky z voskového plátu, ten stačí v podstatě jen nahřát a omotat kolem knotu.

A podobných postupů je celá řada, výroba svíček není náročná, na druhou stranu, pokud chcete vytvořit unikátní dílo, trochu šikovnosti, zručnosti a zkušeností zapotřebí bude. Nebo si ji raději koupíte?

Více na Notino.cz

Hitem posledních let jsou obrovské svíce ve skle


Foto: Shutterstock

Nač „troškařit“, v posledních letech jsou populární velké vonné svíce ve skleněných nádobách. Taková svíčka s vámi přežije nejen letošní Vánoce, pravděpodobně vám vydrží i několik měsíců. Záleží, jak často si ji budete zapalovat. Pokud si nejste jistí, jakou vůni vybrat, vhod přijde votivka neboli votivní svíce. Ty jsou naopak malé a vhodné pro vyzkoušení vůní.

Ani se skromnějším výběrem ovšem neuděláte chybu. Malé čajové svíčky mají také své kouzlo. Na vánoční období se nicméně hodí přímo vánočně laděné svíčky, ideální je vůně skořice nebo vanilky.

A když už jsme u těch Vánoc, už jste přemýšleli, jaký budete mít letos adventní věnec? Jestli vás zajímá minimalismus, zkuste si koupit jen čtyři větší svíčky, položit je na nějaký podnos a naaranžovat kolem nich větvičky, kamínky, šišky nebo jakékoliv jiné dekorace.

Více na Notino.cz

 

Reklama