bebe

„Po ránu nemám hlad, v letním vedru chuť, radši spím,“ slýchávám desítky výmluv od svých známých, kteří nesnídají. Přitom se říká, že člověk má ráno jíst jako král, v poledně jako princ a večer jako chuďas. Tím se třeba řídím já.

Nejsem žádný znalec zdravého životního stylu, ale snídaně mě prostě baví. Přinejmenším je to dobré na linii. A tak jsem své tělo naučila krmit nejvíc po ránu a postupem dne ubírat.
Takhle se ráno na jídlo vyloženě těším, a kdybych se nenajedla, budu jak mátoha.

Nejraději mám snídaně „na sladko“. Když stíhám (třeba o víkendu), dělám si ovesnou kaši. Nakrájím si do ní ovoce, přidám oříšky, rozinky nebo sušené brusinky a to celé ozdobím kopečkem hustého bílého jogurtu. Taková snídaně mě na dlouho zasytí, a přitom neunaví trávením.

V horkém létě, kdy nemám chuť na nic teplého, je ideální snídaní salát z čerstvého ovoce. Ale na přípravu takové snídaně potřebujete čas. Když spěchám, dám si cereální BeBe sušenky s ovocem a ovocný čaj nebo meltu s mlékem, k tomu kousek čerstvého ovoce a jogurt. Kvůli ovocné chuti jsem přivítala nová „Bébéčka“ s ovocnými příchutěmi lesního ovoce a švestek, která jsou obzvlášť šťavnatá, chuťově výrazná a voňavá.

Pro mě je snídaně základ a bez ní si nedokážu představit rozjezd. To je, jako bych chtěla nastartovat auto s prázdnou nádrží.

lupa