Na sluneční brýle jsem maniak. Mám jich několik a minimálně jedny nosím stále v kabelce. Co kdyby náhodou vysvitlo slunce? Ale nejen to. Skrývám za ně nevyspalé oči, slzy, rozpaky, skrývám za ně sebe, když chci být uprostřed davu sama. Nasadím si je, když chci být za vampa.
Teď si dělám trochu legraci, ale je pravda, že správně zvolený tvar slunečních brýlí z vás udělá záhadnou a zvědavých pohledů hodnou ženu.

Na to přišly už dámy ve třicátých letech. Sluneční brýle se staly nejnovějším výkřikem módy, která tehdy skoncovala s ideálem bílé skleníkové květinky. Opálená pleť byla poprvé v historii považována za přednost. Trávit léto v mondénních lázních a zimy v horských střediscích patřilo k dobrému tónu. Najednou se kladl důraz na život spjatý s přírodou, se zdravou výživou a pobytem na venkově. A k tomu neodmyslitelně patřily brýle s tmavými skly.

Od svých nesmělých počátků prošly řadou tvarových proměn. V padesátých letech letěly motýlí, v šedesátých futuristické nebo obří, které proslavila J. Kennedy, v sedmdesátých pilotky...

Dnes opět frčí „mouchy“. Čím větší, tím lepší. Mají vlastně dvojí účinek. Chrání nejen oči, ale i značnou část pleti obličeje před škodlivým slunečním zářením. Tak, milé ženy-in, jděte do toho!

Kde nakupuji já? Tedy ne, že by to bylo směrodatné, ale mohu vám dát tip.

Brýle za lákavé ceny ve stáncích si po několika špatných zkušenostech raději nechávám ujít. Jsou sice za pár šupů, ale jejich kvalita je přímo úměrná ceně. Za pár dní se poškrábou, pak se odporoučí šroubky, až se rozpadnou úplně. O věrohodnosti slunečních filtrů by se dalo také směle pochybovat. Takových mrtvolek mám doma plný šuplík.
Nejlepší by bylo nakupovat kvalitní brýle v optice… Ale ta cena! Při mé spotřebě bych nemusela vydělávat na nic jiného.Pokud nechcete investovat příliš peněz nebo jste chorobný ztráceč“ jako já, můžete udělat kompromis a porozhlédnout se po slunečních brýlích v obchodech s konfekcí nebo buticích.
Za rozumnou cenu se tam dají pořídit kousky poměrně kvalitní a módní, protože spolehlivě kopírují nejnovější trendy.

Tak lovu zdar! A ať nám slunce svítí, abychom měly důvod s novými okulárky vyrazit do ulic.