rukavice

Studené ruce – upřímné srdce, říká se. No nevím, co je na tom pravdy a který blázen tohle pořekadlo vymyslel. I když na každém šprochu je pravdy trochu. Když vám zalézá zima za nehty, servítky si zrovna neberete. Už si připadám jak teta Kateřina ze Saturnina. No vidíte, hned si ji můžu vzít jako oslí můstek. Ta by zrovna bez rukaviček na ulici nevyšla. Za první republiky byly spolu s kloboukem nezbytným doplňkem a patřily k dobrému tónu. Asi si říkáte, že je jiná doba, ale doba nedoba, mít pacinky pěkně v teple není k zahození ani teď. Můžete si je zahřát v kapsách, ale to bych viděla spíš jako nouzové řešení. Rukavice prostě k podzimní a zimní módě neodmyslitelně patří.

Já na ně nedám dopustit. Nejen že zahřejí, ale jsou i velmi elegantním doplňkem, který vám dá punc dámy. Bohužel jsem notorický „ztráceč“ a letos jsem už někomu svými krásnými černými rukavičkami z kozinky udělala radost.

rukavice

Vyrazila jsem si koupit nové. A vida, pořídila jsem si rovnou dva v jednom. Kožené rukavice s úpletovými návleky, které jsou úžasně praktické. Netáhne vám do rukávů a můžete je nosit i samostatně.

Ženám a dívkám, které si spíš než na teploučko potrpí na frajeřinky, se budou líbit vykrojené a různě perforované rukavice, které se nápadně podobají rukavicím pro řidiče.   

rukavice

Další zajímavou novinkou jsou dlouhé rukavice sahající do půli paží. Jsou velmi šik a báječně se hodí k módním kabátům se zkrácenými rukávy, inspirovaným padesátými léty. Nebojte, ještě tento týden se k nim v naší rubrice dostaneme.

Dlouhé rukavice si můžete pořídit kožené, ale i pletené. Pletené rukavičky mají také něco do sebe. Stojí doslova pár korun a můžete je dobře barevně kombinovat s oblečením.

rukavice

A co palčáčky? Ty nejsou zrovna nejpraktičtější, přece jenom jsme v nich poněkud neohrabané, ale jsou roztomilé a víc zahřejí.

Co vy na to, milé ženy-in? Nosíte rukavice? Dáváte přednost koženým, nebo pleteným? Dokázala byste je sama uštrikovat?