V rubrice Styl se dnes věnujeme oblečení na večírky a párty. A jak všechny víme, styl dotváří doplňky. Mezi ty nejdůležitější patří kabelky. Jaké jsou ty nej? No přece psaníčka, maličké kabelky jen tak do ruky, bez nich to nebude ono

Psaníčka se nosila už ve dvacátých letech minulého století. Možná nebudu daleko od pravdy, když si tipnu, že za jejich zrodem měla „prsty“ Coco Chanel. Obrovského rozmachu těchto jednoduchých kabelek došlo ve třicátých letech, kdy se začaly nosit i větší, většinou kožené typy psaníček k odpoledním šatům a kostýmkům. Později psaníčka vytlačila praktičtější kabelka s uchem, ale ze společenské módy psaníčka úplně nezmizela.

V současnosti se začínají opět hojně prosazovat a stávají se nezbytným doplňkem na drobnosti, které ve společnosti nemůžeme postrádat.

Psaníčka se vyrábějí z různých materiálů od sametu, saténu, přes flitrové látky a materiály s kovovým efektem.  V každém případě by psaníčko mělo být efektním a dekorativním doplňkem, a pokud je bohatě zdoben štrasy, křišťálovými kamínky, nebo flitry, může zastávat i funkci šperku.

Foto: Cool boutique a CCC  

Čtěte také

 

Reklama